Jaká MBA škola pro vás bude nejlepší?

Doby, kdy byl titul MBA v ČR naprosto neznámý, jsou už dávno pryč. V současnosti u nás působí na desítku škol, které tento typ vzdělání poskytují. Která z nich je nejlepší, se nedá úplně jednoznačně určit. Každému vyhovuje něco jiného.

Výběr MBA školy je ovšem důležité nepodcenit. Do studia MBA vložíte nemalé finanční prostředky a očekáváte, že vám pomůže v naplnění snů – ať už to je lepší pracovní postavení, zvýšení platu nebo kvalifikace. To, jestli vám škola zcela vyhovuje, nejspíš stejně zjistíte, až tam nastoupíte, ale existuje pár indicií, podle nichž je dobré se řídit.

Hledejte to, co potřebujete

MBA programy mají mnoho zaměření, školy jich nabízí víc než dost, stačí hledat. Pokud pracujete v oblasti IT, vhodnější volbou pro vás jistě bude MBA zaměřené na řízení informačních technologií, než obecnější program MBA Strategický management.

Zaměřujte se na kvalitu

Není škola jako škola. Před nástupem do studia si určitě zjistěte historii dané školy, její akreditace i hodnocení současných studentů nebo absolventů. Lépe se tak zorientujete a rozhodnete se pro to, co vám bude nejlépe sedět. Například zavedená česká MBA škola Business Institut je členem nejprestižnější americké asociace ACBSP, je akreditována organizacemi IADL a EABS i ministerstvem vnitra ČR. Z toho už je jasné, že osnovy vzdělávacích programů mají mezinárodní úroveň.

Prozkoumejte vyučující a jejich metody

Kvalita a pověst je důležitá nejen u samotné školy, ale také u lektorského týmu, který v ní vede manažerské programy. Podívejte se na stránky školy, s kým se za dobu studia setkáte. Business Institut spolupracuje s více než 170 špičkovými lektory. U každého zaměření MBA jsou dokonce zvlášť jmenovitě vypsáni a o každém si můžete něco přečíst. Tak by to mělo vypadat.

Předem si zjistěte flexibilitu programu

Studium MBA je obecně určeno hlavně pracujícím lidem, takže tomu bývá přizpůsobeno, ale časová náročnost se liší podle škol. Předem si zjistěte, kolik hodin je třeba absolvovat osobně a jak probíhá výuka pomocí e-learningových systémů.

Zmiňovaný Business Institut se snaží ke vzdělávání přistupovat jinak než průměrné školy. Do 20. března také nabízí studium se slevou, takže zvažujte výběr školy rychle.loading...