Jaké náhradní díly na kolo se nevyplatí pořizovat použité?

Pořízení použitých náhradních dílů pro vaše kolo může být skvělou alternativou k nákupu drahých nových, značkových dílů a tedy skvělou cestou, jak ušetřit. Neplatí to však pro všechny části a náhradní díly – některé náhradní části pro vašeho miláčka je lepší zakoupit skutečně nové. Jedná se o ty díly a součástky, které se rychle opotřebovávají a pořídit je použité by mohlo být skutečně riskantní investicí, plus o náhradní díly, které nejsou moc drahé a jednoduše nestojí za to kupovat je použité. A které náhradní díly tedy rozhodně nepořizujte použité?

Kola a pneumatiky

Z každého kola se po určité době stane větší či menší osmička – tomu se prostě nedá nijak zabránit. Každým otočením se kolo zase o něco více přiblíží ke konci svého života. Kola mohou být vycentrována pouze několikrát, postupem času jednoduše přijde doba, kdy je potřeba koupit nová. Pokud přece jen chcete tento náhradní díl zakoupit použitý, měli byste si být skutečně jisti, že byl v chodu používán skutečně výjimečně, případně že byl nedávno profesionálně servisován a vycentrován.

Co se týče pneumatik, zde se skutečně investujte pouze do nových. Použité pneumatiky mají zákonitě větší sklon k selhávání a menší přilnavost.


zdroj: trallnet

Přehazovačky

Přehazovačky se sestávají z pohyblivých součástí a vyžadují pravidelnou údržbu a přesné seřizování. Obecně lze říci, že cena nových a použitých přehazovaček je přibližně stejná. I kdyby nová přehazovačka stála přece jen o něco více, rozhodně se vyplatí - jedná se o dlouhodobou investici (nová přehazovačka vám prostě dlouho vydrží), navíc je rozhodně jednodušší pořídit novou značkovou přehazovačku, než se snažit najit takovou použitou, která bude vhodná pro vaše kolo a zároveň nebude moc „jetá“. Koupě zbrusu nové, spolehlivé přehazovačky se zárukou vám prostě zaručí klidnější spánek.

Řetězy

Použitý řetěz je daleko více náchylný k přetržení a k prokluzu. Použitý řetěz pak také hlavně ničí převody / pastorky na kazetě a následná nutná výměna kazety je relativně drahá záležitost;  nový řetěz je přitom poměrně levný. Jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska funkčnosti se v tomto případě rozhodně vyplatí investovat do nového řetězu na kolo.loading...