Jaké vánoční osvětlení a cukroví bude v kurzu letos?

Vánoce se blíží, v supermarketech již brzy najdete čokoládové figurky a ozdoby na stromeček. Obchodníci si z těchto svátků čím dál více dělají byznys a každý rok přichází s něčím novým, co bezpodmínečně musíte mít. Pojďme se podívat, co by vám nemělo chybět, kdybyste se náhodou chtěli řídit letošními trendy.

Letošní Vánoce prý bude v kurzu tmavě modrá. To rozhodně neznamená, že byste měli vyhodit všechny ozdoby na stromeček, nakoupit výhradně modré, k tomu modré svíčky na adventní věnec a celou dekoraci završit modrými ubrousky u štědrovečerní večeře. Nikoliv. Jsou ovšem i trendy, které se drží a pravděpodobně ještě budou držet pár let. Jaké?

Vánočního osvětlení přibývá naprosto všude

Blikající a zářící světýlka jsou o Vánocích naprosto krásná a rok od roku jich přibývá. Dnes se i v Česku ve velkém osvětlují celé domy. Nebraňte se této tradici, která k nám přišla z Ameriky. Vždyť světlo (v podobě svíček) bylo odnepaměti součástí křesťanských Vánoc. Vánoční LED osvětlení je nezbytnou výbavou, a to jak v interiéru, tak venku.

Zdroj: FunGi:_(Tarding) @ Flickr.com

Na svých zahradách lidé osvětlují stromy, světelné řetězy omotávají kolem zábradlí na balkoně, ti hravější je natáhnou i na střechu. Právě během října a listopadu je na to vhodná chvíle, abyste pak nemuseli lézt o střeše ve sněhu. Velmi oblíbené je rovněž vánoční osvětlení rampouchy. Kdyby nakonec zima nebyla až tak třeskutá, aspoň takhle provizorně si ji vytvoříte.

Peče se raw a zdravé cukroví

Bez cukroví by Vánoce také být nemohly. Vždyť je to právě ta nezaměnitelná vůně perníčků, která oznamuje, že je Štědrý den za dveřmi. Všechny ty klasické druhy, jako jsou perníčky, linecké rohlíčky nebo slepované, z módy asi nikdy nevyjdou. Nevytlačí je určitě ani nové experimenty, mezi něž se řadí třeba raw cukroví. Co byste řekli na kuličky z datlí nebo veganské perníčky? Své pevné místo si zaujímá také zdravé cukroví z ovesných vloček apod. Zkuste nějaké, ale na klasické recepty na vánoční cukroví nezanevřete. Ty totiž z módy nikdy nevyjdou.loading...