Je Fidget spinner bezpečný? Populární hračka mu explodovala v ruce!

Již se o Fidget Spinneru několikrát mluvilo! Tuhle jednoduchou hračku, která vypadá na první pohled bezpečně, má doma snad každé druhé dítě. Nevěřili byste, že se z kus plastu na ložiskách může stát nebezpečné zařízení trhající prsty.

I Alexander Dögl podlehl novodobé mánii roku 2017 a nejpopulárnější hračku si pořídil také. Původně byl Fidget Spinner navržen pro děti trpící ADHD nebo úzkostmi. Relaxační nebo terapeutické účinky však nebyli ani prokázány.

Alexander si spinner koupil k relaxaci, ale zdálo se mu, že se netočí dostatečně rychle a účinky, které by měli odbourávat stres nijak nepociťoval. S přáteli hledal způsob, jak hračku pořádně vylepšit a roztočit.

Dostali „geniální" nápad a použili stlačený vzduch. To si ukázalo později jako velmi nevhodný a nebezpečný způsob.

Rozhodně nezkoušejte hračku doma roztočit stejným způsobem, neboť byste si mohli hodně ublížit.

Konstrukce plastové hračky nevydržela a po několika vteřinách z ní začal stoupat dým a doslova v ruce explodovala.

Kousek umělé hmoty muži vletěl do palce, který začal na moment krvácet. Přítomní kamarádi ho museli zavést do nemocnice, kde mu zlomený a poraněný palec lékaři ošetřili.

Ze své chyby se Alexander Dogl poučil. Ovšem není první ani poslední, kdo přišel k úrazu s touto hračkou. Rozhodl se lidi varovat přes internet a své zkušenosti s hračkou sdílel na světu.

Jestli bude jeho snaha účinná nevíme! Rozhodně si myslíme, že pokud děti a mládež tento článek uvidí, udělají si představu o tom, co Fidget spinner dokáže a budou  o něco v životě opatrnější a nepřijdou tak k úrazu.loading...