Jednoduchý nápad, který zachrání planetu! Odchytili už 400kg odpadu

V Austrálii šli na to lidé chytře. Obyvatelé města Kwinana vymysleli skvělý způsob, jak přírodě trochu pomoci od pár kilogramů odpadků.

Přiznejme si to! My lidé, se k přírodě nechováme nejlépe a rozhodně neděláme ani nic pro to, abychom ji vrátili do původního stavu.

V Austrálii na odpadové trubky, které vylévají dešťovou vodu do lokálního vodního zdroje, jednoduše připevnili velké rybářské sítě. Během dešťů se totiž do trubek dostává spolu s vodou i velké množství odpadu, ten se pak plavil po místních vodách.

Nyní se v sítích zachytává odpad a dále protékala jen čistá voda. Místní se obávali, zda v sítích náhodou nevázne nějaké zvíře, ale nestalo se tak. Za pár týdnů se jim takto podařilo zachytit téměř 400 kg odpadu.

Nejlepší na tom je, že je tato metoda levná. Město vynaložilo na tuto záchranu okolo 12 000 eur. Nakoupili sítě, speciálně je upravily na roury a obyvatelé je dokonce dobrovolně nainstalovali.


V příštím roce město Kwinana plánuje vyčlenit svůj rozpočet na další sítě. Stejně doufají, že inspirují další města a zabojuje tak proti znečišťování vod.

Chtěli byste něco takového také v Česku? Ne že by to bylo nutné, ale přeci jenom v řekách při rybaření najdete leccos.loading...