05.11.2015 by Rudolf Hasák

Jídla, na kterých můžete být závislí, stejně jako na drogách

závislost, jídlo, drogy, test

Češi jsou více méně známí tím, že jsou do svého těla schopni nacpat cokoliv. Toho také využívají výrobci z okolních států (viz Polsko). Levnější výroba produktů pro Česko s přidanými éčkami, která zaručí větší výnos a na naše zdraví nikdo nehledí.

Ovšem dokud to lidi budou jíst a nebudou protestovat, nic se tady nezmění. S tím také souvisí závislost na potravinách, se kterou bojují téměř všichni! Tohle je seznam nejčastějších potravin, které si Češi nemohou odpustit!

Vědci se už dlouho zajímali o to, zda může člověk být závislí na potravinách stejně jako na drogách a alkoholu. Otestovali nejprve 120 studentů z univerzity v Michigane a další skupinu 400 lidí, kterým dávali 35 různých druhů potravin. Osmnáct potravin obsahovalo tuky a cukry (zpracované potraviny).

Na vrchol seznamu těch, na kterých byli testovaní závislí, patří zejména pizza, čokoláda, sušenky, zmrzlina, hranolky, koláče a soda. Následoval sýr a slanina, které i když nejsou zpracovaný, mají vysoký podíl tuku a soli. Nepřekvapí vás, že na konci seznamu skončilo ovoce a zelenina.

Tak jako jsou léky upravované tak, aby jejich návykový potenciál byl vyšší, tak i některé potraviny jsou úmyslné zmanipulovány, aby obsahovali vyšší podíl tuku a rafinované sacharidy (bílá mouka, cukr).

Vědci také zjistili, že takovéto problematické potraviny mají i vyšší glykemickou zátěž. Cukr, který obsahují způsobuje prudký vzestup hladiny cukru v krvi.

Jak tedy poznáte, že jste závislý na čokoládě? Příznaky se projevují podobně jako u drog. Lidi potřebují konkrétní druh jídla a když ho nemají, může to mít vliv na psychiku a co se stane pak?.. .


Komentáře