Jídla, na kterých můžete být závislí, stejně jako na drogách

Češi jsou více méně známí tím, že jsou do svého těla schopni nacpat cokoliv. Toho také využívají výrobci z okolních států (viz Polsko). Levnější výroba produktů pro Česko s přidanými éčkami, která zaručí větší výnos a na naše zdraví nikdo nehledí.

Ovšem dokud to lidi budou jíst a nebudou protestovat, nic se tady nezmění. S tím také souvisí závislost na potravinách, se kterou bojují téměř všichni! Tohle je seznam nejčastějších potravin, které si Češi nemohou odpustit!

Vědci se už dlouho zajímali o to, zda může člověk být závislí na potravinách stejně jako na drogách a alkoholu. Otestovali nejprve 120 studentů z univerzity v Michigane a další skupinu 400 lidí, kterým dávali 35 různých druhů potravin. Osmnáct potravin obsahovalo tuky a cukry (zpracované potraviny).

Na vrchol seznamu těch, na kterých byli testovaní závislí, patří zejména pizza, čokoláda, sušenky, zmrzlina, hranolky, koláče a soda. Následoval sýr a slanina, které i když nejsou zpracovaný, mají vysoký podíl tuku a soli. Nepřekvapí vás, že na konci seznamu skončilo ovoce a zelenina.

Tak jako jsou léky upravované tak, aby jejich návykový potenciál byl vyšší, tak i některé potraviny jsou úmyslné zmanipulovány, aby obsahovali vyšší podíl tuku a rafinované sacharidy (bílá mouka, cukr).

Vědci také zjistili, že takovéto problematické potraviny mají i vyšší glykemickou zátěž. Cukr, který obsahují způsobuje prudký vzestup hladiny cukru v krvi.

Jak tedy poznáte, že jste závislý na čokoládě? Příznaky se projevují podobně jako u drog. Lidi potřebují konkrétní druh jídla a když ho nemají, může to mít vliv na psychiku a co se stane pak?.. .
loading...