Jídlo z výkalů!? NASA připravuje jídelníček pro kosmonauty

NASA uveřejnila nové informace o výzkumu, který se rozhodla financovat. V brzké budoucnosti by chtěli výkaly kosmonautů recyklovat na další užitečné jídlo. Co nás čeká na jídelníčku?

Pět milionů korun investovala NASA do nového výzkumu, který by měl vést k využití výkalů do přípravy dalšího jídla. To by pomohlo vyřešit problém s jídlem při dálkovém letu a to například při cestě na Mars.

NASA kromě svých výzkumů často podporuje i nadějné perspektivní univerzitní projektům které by přinesli nějaká pozitivita pro cestování vesmírem. Tentokrát NASA podpořila projekt na přeměnu lidských výkalů na jídlo. Jak ale chtějí spotřebované vitamíny a živiny dostat zpět do výkalů? Trošku nelogické ne?

Za výzkumem stojí tým z Univerzity Clemson z Jižní Karolíny. Projekt dostal zelenou a od agentury získal 200 000$, to je více než 4 850 000Kč. Peníze jsou určené na výzkum, ale více o know how zatím nevíme.

Výzkumný tým vše drží pod pokličkou a pouze saje peníze od společností! Jestli ale přijdou s pozitivním výsledkem, přinese to totální BOOM do historie vědy. Vyřešily by se problémy se stravou pro kosmonauty při dlouhých letech!

Zdroj: Aktualne.czloading...