Jsem švorc, aneb jak jsem chytře vyřešil finanční situaci!

Nebudete tomu možná věřit, ale do finančních potíží se člověk dostane velice snadno. Nikdy by mě nenapadlo, že budu řešit problém s penězi. Někteří z vás to jistě znají. Děti jedou na letní tábor, rozbije se vám telefon nebo odejde jiný elektrospotřebič. Stačí takový malý neplánovaný výdaj a váš bankovní účet si může sáhnout na nulu. 

V mém případě se mi jednoho dne rozbilo auto. Staré polo ráno nechtělo nastartovat a v servisu mi bylo řečeno, že oprava karburátoru bude stát jeden až dva tisíce. Nakonec ale bez mého souhlasu opravili i přední brzdy, s čímž jsem nepočítal. Částka za opravu se přibližovala hodnotě automobilu, ale já jsem auto potřeboval! Neměl jsem nikdy problém cokoliv zaplatit, ale jaksi jsem ztratil pojem o svém stavu na účtu a bylo nemilé zjištění, že nebudu mít ani z čeho zaplatit nájem. Do výplaty jsem měl ještě necelé dva týdny. 

Jako nevýhodnější zdroj peněz mohou být vaši přátelé. Máte-li s nimi dobrý vztah, při troše štěstí po vás nebudou chtít nic navíc. Takové já bohužel nemám a tak jsem hledal alternativu. Šel jsem nejdříve do banky, kde mi kvůli mému platu půjčit odmítali. Plat mám na české poměry průměrný, ale zaměstnavatel mi dává oficiálně minimum a zbytek takzvaně „na ruku". Příjem jsem neměl jak dokázat a obával jsem se, že jsem v koncích. 

V televizi jsem viděl reklamu na výhodné krátkodobé půjčky , vypadalo to zajímavě. Hledal jsem více informací a byl jsem překvapen. Nevěděl jsem, že už nemusíte ani vycházet z domu a peníze vám půjčí firma přes internet. Nebankovní půjčky nabízejí přesně to, co jsem hledal. Nemusíte dokazovat žádný pravidelný příjem ani se ručit majetkem. Vyřízení a převod peněz trvá jen pár minut. Znělo to všechno skvěle, ale jediný háček byl ve výši úroku, který byl malinko vyšší, než jaký poskytují banky. 

Byl jsem v situaci, kdy jsem neměl zrovna na výběr a mohu jen děkovat bohu, že jsem sáhl po půjčce COOL credit, která mě pomohla z choulostivé situace. Půjčil jsem si jen pár tisíc na 14 dní a přeplatil tak jen minimum. Možná máte zkušenosti jiné, ale já mohu krátkodobé půjčky jen doporučit. Pokud už vám ani banka půjčit nechce, výhodněji rychle peníze zřejmě neseženete.loading...