31.07.2018 by Rudolf Hasák

Jsem švorc, aneb jak jsem chytře vyřešil finanční situaci!

půjčky, krátkodobé půjčky, nebankovní půjčky

Nebudete tomu možná věřit, ale do finančních potíží se člověk dostane velice snadno. Nikdy by mě nenapadlo, že budu řešit problém s penězi. Někteří z vás to jistě znají. Děti jedou na letní tábor, rozbije se vám telefon nebo odejde jiný elektrospotřebič. Stačí takový malý neplánovaný výdaj a váš bankovní účet si může sáhnout na nulu. 

V mém případě se mi jednoho dne rozbilo auto. Staré polo ráno nechtělo nastartovat a v servisu mi bylo řečeno, že oprava karburátoru bude stát jeden až dva tisíce. Nakonec ale bez mého souhlasu opravili i přední brzdy, s čímž jsem nepočítal. Částka za opravu se přibližovala hodnotě automobilu, ale já jsem auto potřeboval! Neměl jsem nikdy problém cokoliv zaplatit, ale jaksi jsem ztratil pojem o svém stavu na účtu a bylo nemilé zjištění, že nebudu mít ani z čeho zaplatit nájem. Do výplaty jsem měl ještě necelé dva týdny. 

Jako nevýhodnější zdroj peněz mohou být vaši přátelé. Máte-li s nimi dobrý vztah, při troše štěstí po vás nebudou chtít nic navíc. Takové já bohužel nemám a tak jsem hledal alternativu. Šel jsem nejdříve do banky, kde mi kvůli mému platu půjčit odmítali. Plat mám na české poměry průměrný, ale zaměstnavatel mi dává oficiálně minimum a zbytek takzvaně „na ruku". Příjem jsem neměl jak dokázat a obával jsem se, že jsem v koncích. 

V televizi jsem viděl reklamu na výhodné krátkodobé půjčky , vypadalo to zajímavě. Hledal jsem více informací a byl jsem překvapen. Nevěděl jsem, že už nemusíte ani vycházet z domu a peníze vám půjčí firma přes internet. Nebankovní půjčky nabízejí přesně to, co jsem hledal. Nemusíte dokazovat žádný pravidelný příjem ani se ručit majetkem. Vyřízení a převod peněz trvá jen pár minut. Znělo to všechno skvěle, ale jediný háček byl ve výši úroku, který byl malinko vyšší, než jaký poskytují banky. 

Byl jsem v situaci, kdy jsem neměl zrovna na výběr a mohu jen děkovat bohu, že jsem sáhl po půjčce COOL credit, která mě pomohla z choulostivé situace. Půjčil jsem si jen pár tisíc na 14 dní a přeplatil tak jen minimum. Možná máte zkušenosti jiné, ale já mohu krátkodobé půjčky jen doporučit. Pokud už vám ani banka půjčit nechce, výhodněji rychle peníze zřejmě neseženete.

Komentáře

Zajímavé virály