Kam se hrabou sprejeři! 90-letá babička z ČECH maluje na domy

Co děláte pro své zdraví, abyste se dožili vysokého věku? Co budete dělat v devadesáti letech vy, pokud budete stále na světe?

Někdo se bude věnovat svým koníčkům, jiní budou vysedávat v hospodě nebo na stará kolena stále sledovat Ordinaci v růžové zahradě.

Fascinující babička z české vesnice Louka ohromila svět! O tom, co ve svém úctyhodném věku dělá ve svém volnu, píše celý internet.

Drahocenný čas na této planetě věnuje zkrášlováním staveb v obci, ve které žije.

Obyvatelům vesnice vytváří nádherné malby na jejich domky, zatímco jiní důchodce již ani z domů nevylézají a většina z nich je dávno zavřena v domovech pro důchodce, vitální babička Anežka Kašpárková se věnuje umění.


Důchodkyně se stala rychle virálním hitem a mluví se o ní dokonce i v zahraničních magazínech. Když je hezky, jde ven a zdobí modrou barvou tradičním moravským uměním sousedské chaloupky.

K tomuto koníčku, který jí naplňuje, přišla kdysi, když ještě pracovala v zemědělství. Není to úžasné? :)

„Jakápak já jsem umělkyně, akorát mě to baví a chci pomáhat.“, říká o sobě skromná paní Kašpárková.Tady je alespoň vidět, že kde je vůle, tam je cesta. Nestačí o tom pouze mluvit a vymlouvat se na různá východiska.

Věk je pouze číslo a záleží především na tom, na kolik se cítíte. Lidová malířka už stihla modrými ornamenty vyzdobit místní barokní kapli z 18. století!

Ano, trvalo to několik namáhavých a únavných dní, ale celkové dílo je úchvatné.

Zdroj: boredpanda.comloading...