Kanaďanka vysoudila od GOOGLE peníze! Na STREET VIEW jí byli vidět prsa

Google má menší problém! Kanaďanka podala žalobu na velmocnou společnost, z důvodu který vás překvapí. Auto, mapující ulice jí totiž vyfotilo v choulostivé situaci. Na Google Street View, jí totiž z výstřihu vylézají prsa. Soud rozhodl, že jí musí zaplatit odškodné.

Podle právníka, totiž Maria Pia Grillo, utrpěla vážný šok, který měl dopad na její psychický stav, když se sama sebe uviděla na mapách. Na fotografii je žena značně v předkloně a z výstřihu jí vykukuje část poprsí.

Maria Pia Grillo a seno scoperto su Street View. Google deve risarcirla con 2250$

Fotografie byla pořízena už v roce 2009, kdy jí společnost rozmazala obličej. Zbytek fotografie obsahoval na tolik informací, že by jí lehce bylo možné identifikovat. Proto po dvou letech se rozhodla soudit.

Podnikla právní kroky a požadovala rozmazání poznávací značky a adresu, podle které jí identifikovali lidi z banky, kde pracuje. Krom toho požaduje odškodné 32 000 eur, za způsobenou psychickou újmu.

Google však souhlasil s rozmazáním dalších identifikujících informací o osobě, ale odmítl zaplatit odškodné, neboť se žena nachází ve volném prostranství.

Soudce souhlasil, že incident se Street View nemá přímý vliv na její psychické zdraví a divil se, proč čekala dva roky, než rozběhla soudní spor.

Odmítl však argument společnosti, že se Maria nacházela na veřejném prostranství a řekl, že lidé neztrácejí právo na soukromí tím, že se nacházejí na místech, kde je mohou jiní vidět.

Nakázal proto Google zaplatit Marii částku 1 770 euro plus úroky a soudní výlohy ve výši 112 eur.loading...