Každý den si dávám na ucho kolíček. Až zjistíte proč, budete to určitě dělat také!

Zdá se, že lidé dělají občas divné věci... alespoň se nám to může na první pohled zdát. Divné věci, mohou mít logické vysvětlení a jak uvidíte, dokonce i účel.

Když uvidíte člověka, který na svém uchu nosí kolíček, co vás napadne jako první? Proč to asi dělá? 

To si řeknete hned, když uvidíte kolíček na ušním boltci. Až si nyí přečtete pravý důvod, budete je  nosit i vy.

Podle reflexologie mačkání určitých bodů na těle dokáže léčit bolesti a potíže v úplně jiných částech těla.

Například když si budete promačkávat již zmíněné uši, můžete si tak pomoc od bolesti hlavy, zad, ramen, kloubů a dalších částí těla.

Nevěříte? Můžete si to sami vyzkoušet... nebude vás to vlastně stát vůbec nic! Ucho je v reflexologii velmi zajímavým místem, protože obsahuje mnoho nervových zakončení a jeho stimulace může pomoc s mnoha zdravotními problémy.


Může to vypadat bizarně, divně či všelijak. Ovšem nemusíte se stydět, že by se vám někdo smál nebo na vás poukazoval.

Ba naopak... nakonec se budete smát vy, neboť jednoduchým trikem si pomůžete od bolesti, aniž byste museli utrácet mnoho peněz za rehabilitace či masáže.

Nyní vám vysvětlím, proč se vyplatí na svém uchu nosit kolíček a s čím vším nám tato zvláštní aktivita dokáže pomoc.


To hlavní co si zapamatujte je, že na uchu máme 6 bodů. Každý bod je nervově zakončen s dalšími orgány či části těla. Dlouhodobý stisk či zmáčknutí má pozitivní vliv na bolest.


1. Záda a Ramena

Záda nás trápí asi nejčastěji! Špatné držení páteře, sezení u počítače a čučení do mobilů si bere svoji daň. Díky stisknutí prvního bodu vyřešíte hravě bolesti zad a ramen. Stačí přiložit kolíček na 60 sekund a hned to ucítíte. Opakujte to několikrát za den a uvidíte, že bolest zad nakonec odezní.


2. Vnitřní orgány

Tento bod je spojen s vašimi orgány v břišní dutině, takže pokud vás bolí břicho nebo některý orgán v břišní dutině, rozhodně doporučujeme přiložit kolíček na ucho na místo, kde se nachází druhý bod.


3. Klouby

Máte problémy s klouby? Bolí vás kolena, máte bolesti zápěstí, rukou, nohou, kotníku či kloubů u prstů, přiložte si kolíček na třetí bod. Ke zmírnění bolestí by měl dojít opravdu brzy.4. Nosní dutiny a hrdlo

Čtvrtý bod ve spodní části ucha je spojený s hrdlem a nosními dutinami. Pokud vás tráví bolest v krku či infekce dutin, přiložte kolíček na čtvrtý bod na vašem uchu.


5. Trávení

Pokud vás trápí trávení a máte s trávicí potíže, doporučujeme přiložit kolíček právě na pátý bod. Jakmile tak uděláte, mělo by vám to pomoc od nadýmání, zácpy a špatného trávení.


6. Hlava a srdce

Dva nejdůležitější tělesné orgány jsou spojeny s bodem nacházejícím se na bříšku ucha. Přiložením kolíčku zaženete bolest hlavy a možná i menší kardiovaskulární problémy a onemocnění.

Zdroj: virality.coolloading...