Každý třetí Čech trpí v práci depresemi! Hrozí mu vyhoření!

Každý třetí pracující Čech trpí v zaměstnání depresemi! Poukazuje na to nový výzkum, který ukázal... že každý třetí muž a žena ve věku od 25-65 let trpí na deprese.

Celkem 34% z nich mají syndrom vyhoření. Statistiky ukázala Psychiatrická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a agentury STEM/MARK.

Minulý rok se výzkumu zúčastnilo více než tisíc lidí. Ze zúčastněných se 31% dobrovolníků potkalo se závažnými nebo mírnými depresemi. Ovšem zarážející je, že syndromem vyhoření prošlo 34% lidí.

Taková deprese na pracovišti může mít kromě smutné nálady, ztráty energie, dokonce i za následek nižší výkonnost a produktivitu. Nejzávažnější jedinci, kteří nevyhledají pomoc, se utápí v alkoholu, nebo mohou spáchat sebevraždu.

Vyhoření se projevuje silným vyčerpáním! Je způsobeno neustálím napětím a časovým tlakem. Dále studie poukazují na to, že téměř 33% lidí zažilo v práci šikanu ze strany nadřízených.

Mějte na paměti, že alkohol a konzumace léků nic nevyřeší! Maximálně vaši depresi ještě prohloubíte a její síla se znásobí do extrémních čísel!

zdroj: tn.cz


loading...