Kde vzít peníze na start podnikání?

Chcete začít podnikat? Nevíte kde vzít peníze? Existují obory, ve kterých můžete začít podnikat okamžitě a s minimem investic, ale mnohem více je takových, kde se přece jen bez počátečního kapitálu neobejdete. Pokud vaše podnikání patří právě do této skupiny a nemáte vlastní úspory, připravte se na to, že shánění finančních prostředků nebude snadné. Alternativ je poměrně dost, jde však o vaše možnosti.

Půjčka od rodiny, známých nebo přátel

Nejlepší cestou jak si výhodně půjčit je požádat o finanční pomoc právě rodinu, známé nebo přátele. Výhodou této možnosti je, že peníze získáte rychle a výhodně. V každém případě však neskončete jen u ústní dohody, ale vykonejte řádně všechny smluvní náležitosti. Sepište smlouvu o půjčce, ve které se dohodnete na termínech splácení, výši půjčky, její splatnosti a případně výši úroku.

I tento způsob má však své nevýhody. Úspěch prvního podnikání není samozřejmostí a přináší s sebou velké úskalí a to i finanční. Může se stát, že o všechny finance, které vložíte do podnikání, přijdete. Nebudete schopni splácet a zůstanete tak s dluhy na krku několik let. Budete je muset splácet prací v běžném zaměstnání. Právě neúspěch by mohl vést k narušení blízkých vztahů, a proto si rozmyslete, jestli vám to opravdu stojí zato.

Bankovní úvěr

Každého jako první napadne financování prostřednictvím bankovního úvěru. Pokud však nemáte za sebou minimálně rok či dva podnikatelské činnosti, možnost získat úvěr od banky je složitější. Začínající podnikatelé bez historie nemají lehkou situaci. Přesto existují i ​​zde různé možnosti.

Důležité je dokázat schopnost splacení úvěru, na jejímž základě si banka o vás vytvoří tzv. bonitu, například předložením daňového přiznání za poslední rok.

Začínající podnikatel musí banku přesvědčit o tom, že jeho podnikatelský plán zajistí návratnost půjčených finančních prostředků. To znamená, že musí mít jistou perspektivu a být reálný. Kromě toho se bance musí zaručit majetkem, například cennými papíry, ručitelem nebo nemovitým majetkem.

V nabídkách bank najdete i nabídku různých business úvěrů určených právě začínajícím podnikatelům. Proto neváhejte a informujte se o ní v kterékoliv bance.loading...