Kolik lze ušetřit s LED žárovkami oproti klasické žárovce?

Led žárovky jsou zdrojem světla budoucnosti. Dokázali byste si představit jen jeden den bez světla? Svítí se v bytech a domech nějaký čas a dlouho ještě bude.

Používáte stále staré wolframové žárovky v domácnosti na osvětlení? Jestliže už jste přešli na úsporné zářivky, nebo halogenové žárovky, věřte nám, že za pár let si na nás vzpomenete, až si LED žárovky pořídíte. Nač ale čekat několik let?

Všechny dostupné světelné zařízení budou brzy nahrazeny LED zdrojem světla. Dnes už jsou schopny nahradit klasické vláknové žárovky o výkonu 100W. Cena je o něco vyšší, ale když si spočtete, že za rok ušetříte až neuvěřitelný desetinásobek, tak jsou náklady minimální.

Proč byste měli chtít nahradit obyčejné vláknové osvětlení za moderní 230V LED žárovky? Výhod je několik. U vláknových žárovek je životnost na hranici okolo 1000 hodin, kdežto u LED technologie se pohybuje minimálně 50 000 hodin. Tento znatelný rozdíl vám zaručí dlouhodobou investici. Už nebudete muset často řešit problémy s tím, že vám prasklo vlákno! LED žárovky žádné nemají. Další výhodou je, že neztrácejí svítivost. Nevadí jim ani časté vypínání a zapínání, nebo nižší teploty.

Kolik lze výměnou ušetřit?

http://www.ledline.cz/data/products/th_philips-led-zarovka-corepro-le_43.jpgUšetřit na spotřebě elektrické energie se opravdu dá! Záleží ale na tom, jak často budete svítit a jak výkonné žárovky si pořídíte. Pro jednoduchý příklad použijeme klasickou vláknovou žárovku o výkonu 75W a úspornou LED žárovku Philips 10,5W, která má podle prodejce stejnou svítivost jako klasická 75W. Každý den budeme svítit 5 hodiny při ceně 4Kč za 1kWh. Klasická 75W žárovka spotřebuje za den (průměr 5 hodin svícení) 0,37kWh, pro celý rok to pak dělá 135 kWh, v převodu na peníze celých 540 Kč. LED varianta spotřebuje 10x méně energie. Za rok to dělá 54 Kč! Za předpokladu, že LED žárovky nebudete měnit 10 let, jedna žárovka vám ušetří za desetiletí přibližně 4860Kč. A teď si spočítejte, kolik v domě žárovek máte. To je částka, že?

Pokud chcete kvalitní levné úsporné řešení pro domácnost, doporučujeme specializovaný internetový obchod LEDLine. Spočtěte si, kolik budete žárovek potřebovat, protože při větším počtu můžete získat dopravu po ČR zdarma!loading...