Koupil MacBook na Ebay... Poštou mu přišla fotografie!

Objednal si z aukčního systému eBay notebook od Apple. Místo elektroniky obdržel jen fotografii modelu.

Paul Barrington (38) se tak stal snadným terčem počítačové kriminality. MacBook potřeboval kvůli práci... Aby si ho však mohl vůbec dovolit, musel prodat své surfařské prkno. Nakonec mu přišla jen fotografie notebooku.

Normální obchodní cena tohoto typu notebooku je 36 000Kč. V dražbě na eBay vyšel jen na 9 000Kč. To už zavánělo nějakým průserem. Barrington se však odradit nenechal a počítač si objednal.

„Když jsem otevřel krabici, nevěděl jsem, zda se mám smát, nebo brečet.“ Počítač potřebuji, je pravda, že popis produktu byl tak stručný, že to klidně mohlo odpovídat popisu snímku. Problém je, že počítač díky nesmyslným pravidlům eBay nemůžu vrátit. Tato aukce byla jedna z mála, kdy se produkt vrátit nemůže.“

Ebay se zatím k tomuto nekalému obchodování nevyjádřil. Podle podmínek, se kterými každý registrovaný souhlasí, se však zboží odpovídající popisu vracet nemusí.

Díky své hlouposti si Paul Barrington koupil fotografii počítače v hodnotě 9 000Kč! Dejte si pozor co kupujete... Příští oběť můžete být třeba vy!loading...