Kouřila každý den elektronickou cigaretu. Skončila v komatu! Snímky plic vyděsily i lékaře

Ač se může jevit elektronické cigareta jakkoliv zdravější než cigarety obyčejná, ze který nás straší asi z více než stovek nemocí, nakonec tomu tak být nemusí.

Posledními dny se odhalují další a další případy, kdy byly převážně mladí hospitalizovány, po kouření elektronické cigarety.

Teprve osmnáctiletá Maddie Nelson ze své vážné nemoci obviňuje zlozvyk, který pochytila před třemi lety.

Maddie Nelson (18) z amerického Utahu tvrdí, že časté kouření elektronické cigarety ji přivedlo až do komatu.

Jak píše portál Mirror.co.uk, Maddie lékaři uvedli do umělého spánku, protože trpěla nevolností a bolestmi v hrudníku. Doktor zjistil, že její plíce byly těžce zanícené a vyjádřil se, že důvodem je právě její cigaretový zlozvyk.


Zdroj: Facebook / Maddie Nelson

Dívka začala kouřit elektronické cigarety již před třemi lety. Domnívala se, že je to bezpečné a převážně netušila, že dělá něco špatného. Všichni totiž říkají, že to je jen pára a je to zdraví neškodné.

Špatně se cítila už několik týdnů před tím, než ji hospitalizovali kvůli vysoké horečce. Nyní se snaží šířit svůj příběh na Facebooku. Aby se jiným nestalo to, co jí.

"Sdílím můj příběh abyste všichni věděli, že v těch cigaretách je něco v nepořádku. Není to bezpečné, a téměř mě to stálo život," napsala.

Zdroj: Facebook / Maddie Nelson

"Říkala jsem si, že se mi nic špatného stát nemůže, mně ne. Ale ono může a stane se i vám. Dejte na mou radu, nekuřte," zpovídala se v příspěvku.

"Měla jsem tak vysokou teplotu, že se mi doslova vypnul mozek," řekla Maddie.

"Myslela jsem si, že v nemocnici strávím nanejvýš den, ale nakonec jich bylo o dost více," dodala.

Zdroj: Facebook / Maddie Nelson

Šlo to moc rychle! Do nemocnice byla přijata 27. července a čtyři dny na to, byl její život v ohrožení.

Ve středu 31. července byla přeložena do druhé nemocnice, kde ji okamžitě umístili na jednotku intenzivní péče. V tom momentě už Maddie téměř nedýchala.

Zdroj: Facebook / Maddie Nelson

"Když přišli snímky hrudníku, její plíce byly tak poškozené, že jejich odborník bude používat jako učební pomůcku," vyjádřila se její sestra.

"Generace mé sestry je pokusným králíkem popularizovaný elektronických cigaret nebo takzvaného" VAPE ", ale už po pár letech můžeme vidět jaké strašidelné následky to má, "dodala.


Zdroj: slowakwoman.skloading...