Kvalitní závitové kalibry dokážou efektivně změřit jakýkoli závit

Podíváte-li se kolem sebe, nejspíše velmi rychle narazíte na předmět nebo vybavení, které obsahuje závity. Není se čemu divit, protože tyto spoje jsou naprosto precizní, efektivní a dlouhodobé. Právě proto je zapotřebí vyrábět takové závity, jež zmiňovaná kritéria do posledního detailu dokážou splnit. Jak jich dosáhnout? Precizní výrobou a samozřejmě důslednou kontrolou. Ta se neobejde bez spolehlivých pomůcek, jimiž jsou závitové kalibry. Že netušíte, o jaké nástroje se jedná? Nevadí, představíme si je v následujících řádcích.

Jaké druhy závitových kalibrů existují?
Ne každý závit je úplně stejný. Proto se rozlišuje hned několik druhů závitových kalibrů. Klasiku představují zejména válečkové kalibry. Právě trny slouží k preciznímu měření vnitřních závitů. Jestliže hodláte měřit závity vnější, budete nutně potřebovat kroužky, jež se na ně navlékají. Kalibrace probíhá tak, že kroužky vnější závit obejmou a buď sedí, anebo se jedná o zmetkový kus. Vybírat lze i třmenové kalibry a spousty dalších měrek tohoto typu.

Jaký probíhá měření?
Kontrolní stanoviště v jakémkoli provozu musí fungovat efektivně a především maximálně rychle. Především v sériové výrobě není na žádné prostoje čas. Závitové kalibry se jednoduše nasazují a závity. Ta správná strana při nasazení velmi hladce projde. Naopak v případě nenasunutí se jedná o zmetek, který je nezbytné vyhodit.

Poraďte se a nakupte u specialisty
Kontrolní měrky a kalibry dnes nabízí spousta různých firem. Mnohdy se ovšem můžete setkat s nekvalitním zbožím. Proto se vyplatí vsadit na jistotu, kterou představuje tradiční prodejce závitových kalibrů, firma Michovský-Tools. Se specialisty ze zmiňované společnosti se můžete poradit a vybrat přesně takové kalibry, které potřebujete. Veškeré druhy mají skladem, takže vám daný model bude dodán prakticky obratem.loading...