Kvůli závislosti na mobilech nám rostou na lebce rohy

Je vám mezi 15-40 let a denně strávíte u mobilního telefonu nebo počítače 1-2 hodiny? Odpověděli jste-li ANO, začaly vám růst na lebce rohy. Opravdu se nejedná o Fake news!

Australští lékaři prokázali, že nadměrné civění do monitorů a displejů moderních technologií, u kterých mladí lidé stráví dvě až čtyři hodiny denně, totiž vede k zvětšování externích výčnělků na týlní kosti lebky.

Pravděpodobně i vy... tak jako všichni lidé mají drobný výčnělek na týlní kosti, na který se upínají svaly. Tento výčnělek měli zvětšený již naši předci, to kvůli chůzi po čtyřech... nicméně historie se vrací.

S evolucí Homo sapiens a vzpřímenou chůzí s pohledem zaměřeným do dálky se výrazně zmenšily.... až doteď.Zpátky do minulosti za opicemi.

Protože naše dementní sledování mobilních telefonů a paření u počítačů má dá se říci negativní poznatky pro naše zdraví, došlo v posledních letech ke zpětné evoluci lebečních výčnělků.

Říká se jim...RUDIMENTY – nefunkční pozůstatky po předcích – se obnovují kvůli jednostrannému držení hlavy.

Profesoři David Shahar a Mark Savers vyšetřili dvě stovky 218 rentgenových snímků mladých lidí a šokovalo je, že na 41% z nich byly výrazné týlní výčnělky, které má popisovaný výrostek o velikosti 10 až 30 milimetrů.Babičky nám to říkaly! Budeme do smrti s rohy

Vědci pro jistotu provedli další vyšetření, které vyloučilo jako příčinu růstu výčnělků genetickou podmíněnost či úraz.

„Jsem v klinické praxi dvacet let, ale teprve posledních deset let stále častěji potkávám pacienty s lebečními výčnělky. Předkláněním hlavy dopředu dojde k přenosu váhy hlavy z obratlů na lebeční a krční svaly v týlu. A tyto svaly se upínají na výčnělky v týlní oblasti,“ vysvětluje profesor Shahar z University of the Sunshine Coast.

Výrůstky by však podle odborníků neměly působit žádné zdravotní potíže. Bohužel jakmile je zaznamenáte, už nikdy nezmizí.

Zdroj: Blesk.cz, Eurozpravy.czloading...