Labuť na Slovensku se udusila! Spolkla plastové víčko a brčka

Plastového odpadu je v moři mnoho, o tom všichni ví, no ale že je situace kritická i na Českých a Slovenských rybnících a jezerech se raději nemluví.

Koše jsou na každém kroku, ale lidé jsou tak líní, že si plastové odpadky vybralivzali další život. Labuť, jejíž cena je pouze za pár dní na Štrkoveckém jezeře TŘI MLÁĎATA, je už po smrti.

Zabily ji odpadky, no lépe řečeno spíš lidská lhostejnost. Nejprodávanější, plastové tyčinky z lízátek a umělohmotné víčko z limonády, díky nimž se zadusila. Ochranáři zvířat byli zděšeni, když našli v krku tyto předměty.

No ale jak zabránit další tragédii? Možná že si lidé uvědomí, že příroda tu byla dříve než my a neměli bychom ji znehodnocovat a ničit.

Mláďata přeci jen přišli o jednoho z rodičů, ale naštěstí, protože labutě žijí celý život v páru se stejným partnerem, o mláďata se začal starat jejich otec a bude o ně dobře postaráno.

Až příště půjdete na procházku s dětmi k jezeru nebo rybníku, dávejte prosím pozor, kam odhazují tyčinky z lízátek.


Situaci ale nikdo neřeší. Mimo pár jedinců se globální oteplování a další kontinent z odpadků prostě přehlíží. Podívejte se také na:

Moře vyplavilo obrovského vorvaňě! Snědl 30kg plastového odpadu a zemřel na infekciloading...