Lékaři přemluvili muže ke změně pohlaví. Teď po nich chce 17 milionů

ilustrativní fotografie

Gabriel Polyak, bývalý řidič tramvaje, si nejprve myslel, že je transsexuál. Po uskutečněné operaci, která ho změnila na ženu, však zjistil, že je to vlastně úplně jinak a jako žena se necítí.

Teď však tvrdí, že ho k změně pohlaví přemluvili lékaři a soudí se s nemocnicí, po které chce odškodnění za ztrátu své chlouby 17 milionů korun.

Teď už Diana Polyáková (37) chce odškodnění po nemocnici, protože se ve svém těle necítí, jako ve své kůži. Operace se zúčastnili známí profesionální sexuologové Petr Weiss a Ivo Procházka.

Polyaková se hájí tím, že jí stanovili chybnou diagnózu. S tím lékaři nesouhlasí a přiklání se k tomu, že Polyaková trpí poruchou osobnosti. Kdo má ale pravdu?

K operaci svolila na doporučení odborníků! „Až když jsem proplula na druhý břeh, zjistila jsem, že transsexuál nejsem,“ popisuje Polyaková.

Jde bezpochyby o složitý případ a tak se bude muset počkat na soudní verdikt.

"Rozhodně ale nikoho neuvádíme v omyl a nepřemlouváme ke změně pohlaví. Každý pacient ve své žádosti podepisuje, že si je vědom všech rizik a že zpětná přeměna pohlaví není možná,“ sdělili lékaři pro server aktualne.cz.

Vše začalo někdy kolem roku 2004, kdy se Gabriel Polyak zamiloval do muže.

„Do té doby jsem jako muž neměl vůbec žádné problémy, měl jsem vztahy se ženami.“ Začal čím dál více pochybovat o své orientaci! Proto vyhledal pomoc sexuologa, mezi kterým byl i Petr Weiss. Ten po několika testech diagnostikoval u pacienta transsexualismus. V roce 2006 mu schválili operaci, po které z něho měli udělat ženu.

Výsledky testů viděla Polyaková až po operaci! Podle ní, doktoři při operaci udělali někde chybu. Doposud má zdravotní problémy. Sociální úředníci jí přisoudili plnou invaliditu kvůli depresím a smíšené poruše osobnosti.

Operaci za 100 000Kč zaplatila i pojišťovna. Polyaková musela doplatit implantáty prsou a 50 tisíc za odstranění vousů laserem. Kvůli této částce si vzala na sebe několik půjček, které nemá stále zplacené.

V roce 2009 Vše dala k soudu a po 4 nemocnicích se snaží vysoudit 17 milionů korun. To znamená, 6,5 milionů za úhradu ušlé mzdy a 10,5 milionů za bolestné a zhoršení zdravotní situace.

Soud ale její žalobu odmítl, protože nijak nedoložila svoji "újmu na zdraví", která ji během operace vznikla.

transsexuál se ale nevzdává! A hodlá se soudit znova!


loading...