Lékaři varují: Pozor při loupání mandarinek! Všichni děláte jednu chybu

Máte rádi mandarinky? V zimním období jsou jedním z nejoblíbenějších zdrojů vitamínů, kterých máme jako ne-přímořský stát nedostatek.

Hodně lidí má s citrusovými plody spojené svátky, což přináší příjemné vzpomínky. Bohužel, téměř každý z nás je loupe špatně!


Jak je ale možné, že děláme chybu? Problém není v tom, jak mandarinky loupeme, ale pochybíme tím, že citrusové plody nemyjeme.

Je to obrovská chyba! Lékaři varují, že mandarinky, především ze Španělska a Portugalska, dovážejí ve velkých kamionech, ve kterých je úroveň hygieny nedostatečná.

Dodavatelé se ještě česrstvost ovoce snaží kompenzovat! Aby mandarinky vůbec přežily dlouhou cestu v dobrém stavu, jsou ošetřovány šelakem – přírodní pryskyřicí.

Tento přírodní rostlinný vosk, o kterém mnoho lidí doteď nemělo tušení, je také populární jako (karnaubský vosk). Tyto látky často způsobují alergickou reakci.

Jak se můžeme bránit?

V první řadě můžete kupovat pouze BIO potraviny. Což v zimě není jednoduché! Nezapomeňte, že dřív než sníte mandarinku, musíte ji důkladně umýt!

Všechny druhy ovoce se ošetřují různými prostředky, a jejich doprava zdaleka není dokonalá. Škodlivé látky, které zároveň dopomáhají ovoci zůstat stále čerstvé, se tak do mandarinek dostanou během loupání.

Myjete všechno ovoce a to včetně těch, které se musejí loupat? Věděli jste o tom? Sdílejte tento článek se svými přáteli, ať nedělají stejnou chybu, jako ostatní!

Zdroj: sdilejte.toloading...