Lékařům se daří! Vyléčili již více než polovinu pacientů s koronavirem

Obávaný koronavir zdá-se lékaři konečně dostávají pod kontrolu. Tisíce lidí zákeřné nemoci podlehlo, ale z 91 307 nakažených se lékařům podařilo více než polovinu již vyléčit.

Covid-19 začal trápit naši planetu již v prosinci. Původně se přenesl ze zvířete na člověka. Od té doby se začalo šířit v Číně, ze které postupně pokračovalo i do dalších států. Každý den sice přibývá nemocných lidí a také obětí, ale zároveň se lékařům daří většinu pacientů vyléčit.

Podle posledních informací... tj ke dni 3. 3. 2020, se lékařům podařilo vyléčit 47 328 nakažených z celkového počtu 91 307.

Íránu se podařilo vyléčit 291 pacientů z 1 501 případů, Itálie vyléčila zatím 149 z celkového počtu 2 036 lidí, informoval o tom dnes portál Worldometer.

Své úspěchy hlásí lékaři i v jiných zemích. Ve Vietnamu dokonce lékaři vyléčili koronavirus u všech šestnácti nakažených lidí. Dále své úspěchy oznámili například v Německu, Francii, Hongkongu, Malajsii nebo ve Španělsku a Austrálii.

Onemocnění je potvrzeno u 5 pacientů také v České republice. Pacienti jsou v dobrém zdravotním stavu a mají jen lehké příznaky. Na vyléčení zatím čekají v pražské Nemocnici Na Bulovce a v Ústí nad Labem.loading...