Lidé jsou strašně rozmazlení! Utrácí za balenou pitnou vodu

Bez vody se nedá žít a pro člověka, který je z většiny části tvořen z vody, je stejně důležitá jako potrava. Nejen pro zdraví životní styl, ale i v letních obdobích je nesmírně důležitá hydratace organismu. 

Otázka, na kterou neznám odpověď je, proč lidé utrácí za balenou pitnou vodu? To jsme tak rozmazlení, že jsme schopni za měsíc utratit spousty peněz za balenou vodu, která se ve skutečnosti rovná té samé, co nám teče z kohoutku? 

Lidi! Raději si kupte láhev na pití z recyklovaného materiálu a vždy si do ní natočte vodu z vodovodu. Voda z kohoutku je stejně kvalitní, jako obyčejná zakoupená v obchodech.

Jistě, že není špatné si čas od času koupit minerální vodu pro doplnění minerálních látek...

Voda je drahá! Ušetříte.

Pochopím lidi, kteří nemají pitnou vodu z vodovodu. Ale kolik lidí znáte, kteří jsou v takové situaci? 

Nejedná li se o minerální vodu nebo vodu perlivou a ve většině případech, koupíte-li si pití ve svém oblíbeném marketu pohybující se v nejnižší cenové hladině, kupujete prach sprostě obyčejnou vodu z kohoutku.

Proč si budete kupovat drahou vodu v obchodech, když si ji můžete pořídit za hubičku doma? 

Naučte se poznat rozdíl mezi vodou pitnou, minerální a kojeneckou. 

Pitnou vodu zakoupíte i balenou, ale splňuje stejné standardy jako ta z kohoutku, voda minerální je bohatá na minerální látky a voda kojenecká?

V několika českých regionech splňuje voda z kohoutku dokonce standardy vody kojenecké! Takže za kterou vlastně utrácíte 10 korun za jeden a půl litru?

Některé láhve obsahují toxiny

Věděli jste, že některé láhve obsahují toxiny? Během výroby plastové láhve se používají chemikálie a další látky, které se uvolňují do potravin či vody.

Dá se tomu lehce zabránit, budete-li používat svou vlastní láhev na vodu a nosit ji stále při sobě a obsah pravidelně doplňovat. Však je pitná voda všude kolem nás. 

Zdroj: zdravestravovani.euloading...