Lidé raději půjdou do kina na ŘBITOV ZVÍŘÁTEK než na AVENGERS

Mistra děsivé literatury Stephena Kinga pro napsání knihy inspirovala nemoc vlastní kočky. Ke ztváýrnění Řbitova zviřátek ho vedla tvůrčí krize a finanční nouze.

Nová verze hororu Řbitov zvířátek je v kinech a lidé se prý těšili na film více, než na závěr nových Avengers.

zdroj: CinemArt

První víkend premiéry horor přilákal do našich kin 30 tisíc diváků. Horor Řbitov zvířátek ovládl česká kina. Potvrdilo se tak, že jméno spisovatele Stephena Kinga stále táhne, jako tomu bylo dřív.

Kniha nového zdigitalizování dočkala po třiceti letech, už z trailerů ovšem bylo patrné, že film se od své předlohy bude lehce lišit, ale bude mít co nabídnout.

Za filmem strojí režijní dvojice Kevin Kölsch a Dennis Widmyer, která spolupracovala už na svých předchozích filmech. Možná vám jméno režiséru nic neřekne, ale věřte, že mají za sebou jiné úspěšné hrorory , jako je např. TO... což znamené, že 150 korun za lístek litovat nebudete.


Film těsně předstihl tragikomedii Teroristka. Ta o svém druhém víkendu v kinech přilákala přes 29 tisíc zájemců.

Naopak komiksového Hellboye, kterému byla věnována velká pozornost, navštívilo jen 21 tisíc diváků. Tohle číslo mu stačilo až na páté místo.

"Velmi povedený horůrek s trochu zvráceným námětem, ale mě zvrácené věci nevadí, protože nejsem konvenční divák. Jsem rád, že King tu knihu nakonec vydal a mohli jsme se tak dočkat kvalitního hororu po delší době. Jasona Clarkea jsem si oblíbil už v Everestu a ve Smrtihlavovi. Závěr byl epickej a dostal mě! Až mi taky umře kocour, vyhledám tento obávaný hřbitov... ", napsal jeden z divíků na populární českou databázi filmů csfd.cz.

zdroj: CinemArt


loading...