Lyže a běžky z bazaru, ano či ne?

S lyžemi je to podobné, jako s novým automobilem. Jakmile už jste s ním jednou jeli, jeho cena rapidně klesá. I přesto, nebo možná právě proto, si hodně lidí nekupuje nová auta, ale raději ojetá. Proč to tedy neudělat i u lyží či běžek?

Zdá se vám investice do úplně nového lyžařského vybavení zbytečná? Samozřejmě, že asi nikdo nechce desítky let staré a poškrábané lyže. Ale investovat do nových lyží se vyplatí především dobrému lyžaři, který přesně ví, jaký typ mu sedí a také si je jist tím, že je bude hojně využívat. Pokud jste spíše začátečník a lyže využijete pouze jednou dvakrát do roka při pobytu na horách, je lepší podívat se po těch bazarových lyžích. To platí také u dětí, u kterých navíc nikdo přesně neví, zda je lyžování bude opravdu bavit. Také se může stát, že jim zakoupíte nové lyže a příští sezonu zjistíte, že už z nich vyrostli. U začátečníků je také daleko větší pravděpodobnost, že lyže poničí. A stejně, jako by se nikdo neměl učit řídit s úplně novým autem, ani učit se jezdit na nových lyžích není nutné. Proto se vyplatí podívat se po nabídkách bazarů, kde najdete lyže z druhé ruky, často i v perfektním stavu a za příjemné ceny.

Jestliže jste se rozhodli zakoupit lyžařské vybavení, ať už nové, či z bazaru, je nezbytné vědět, jak takové vybavení vybírat. Je totiž jasné, že každému může vyhovovat trochu jiný typ lyží a běžek. Navíc se výběr řídí také podle několika důležitých kritérií, aby jízda byla opravdu bezpečná. Nesprávným výběrem lyží totiž ohrožujete nejen své zdraví, ale také zdraví ostatní účastníků sjezdovky. Správný výběr se samozřejmě netýká pouze lyží, ale také helem, hůlek, brýlí i oblečení. Ačkoliv pro spoustu lidí je důležitý design, potom věřte, že ten by měl být až na posledním místě.

Ať už nové, či bazarové, nakupujte lyže a běžky s rozumem.loading...