Zdroj: tyden.cz
19.07.2018 by Dominik Hartmann

Mafián Pelta žádá stažení Čtvrtníčkovi reklamy!

Volal mi Pelta, Miroslav Pelta, Klik.cz, Petr Čtvrtníček
"Volal mi Pelta"! Určitě všichni znáte tuhle legendární hlášku od Petra Čtvrtníčka, který se v době korupční aféry společně se svým hereckým kolegou a kamarádem Jiřím Lábusem rozhodl o velmi úspěšnou divadelní parodii. Právě na tuhle divadelní hru, chtěla navázat pojišťovací společnost Klik.cz.
Zmiňovaný spot se rozjel nejvíce během Mistrovství světa ve fotbale a vidělo ho tolik lidí, že pravděpodobně rozzuřilo Jabloneckého bosse Miroslava Peltu, který zažaloval společnost a žádá okamžité stažení reklamy. Firmu již v červnu kontaktoval Peltův právní Bronislav Šerák. Prostřednictví SMS žádal schůzku, protože reklama porušuje osobnostní práva pana Pelty, cituje server Aktualne.cz

Peltův právník tvrdí. "Každý máme právo na ochranu osobnosti a nikomu by se nelíbilo, kdyby jeho jméno bylo zneužíváno. A tohle je ještě k podnikatelským účelům s cílem vytvořit zisk. Zásah je tam masivní a myslím, že od toho se budou odvíjet konkrétní návrhy.


Společnost Klik.cz na to zareagovala velmi rychle a v pozměněné podobě. Místo jména Pelty naskočí křížek a vypípnutí, což ještě více upozorní na tuhle hlášku.

Ovšem když pan Pelta s něčím nesouhlasí, tak se s tím dá zatím jenom bojovat....
Boží mlýny melou pomalu... ale jistě!
Komentáře

Zajímavé virály