Mám rakovinu a nedožiji se vydání nové hry! Výrobci Borderlands 3 mu splnili sen

Mladík, kterému moc času na světě nezbývá, si splnil na smrtelné posteli poslední přání života.

Šestadvacetiletý Američan Trevor Eastman je ve finálním stádiu rakoviny.

Jeho koníček a jediná už radost ze života jsou počítačové hry. Před smrtí si chtěl stihnout zahrát nový díl střílečky Borderlands 3, ale podle prognózy se nemá dožít jejího oficiálního vydání.

Napadlo ho něco šíleného, aniž by věděl jestli to vyjde nebo ne. Na internet vyvěsil svůj příběh s prosbou vývojářům, zda by mu dovolili si hru zahrát ještě před vydáním.

Ti se mu ozvali a pozvali ho do studia, kde mu dovolili si zahrát hru v předstihu, a dokonce po něm pojmenovali jednu z herních zbraní.

Trevor se loni v létě od lékařů dozvěděl, že je ve čtvrtém stadiu rakoviny jícnu a zbývá mu zhruba rok života.

V příspěvku na Redditu popsal svůj stav, přiložil zprávy z nemocnice a požádal komunitu, aby mu pomohla s jeho přáním zahrát si nový díl Borderlands ještě než si pro něj přijde smrt. Oficiálního zářijového vydání se totiž téměř jistě nedožije.

"That"s a legacy being cemented. I don"t give a shit what you think about Gearbox Software...you cannot deny the passion and the proof that they listen and watch the community. Trevor got to name a gun and give it it"s red text. Fucking awesome. Amazing." #Borderlands3 pic.twitter.com/UmxJhZvN8m— SupMatto (@SupMatto) 3. června 2019

Sdělil také, že se snažil dostat také dříve k filmu Avengers: Endgame, protože si nebyl jistý, kolik času mu zbývá, ale to se mu nepodařilo.

No, herní studio bylo shovívavější... dokonce ke všemu mu umožnili pojmenovat jednu z herních zbraní a napsat k ní krátkou zprávu.

Trevor si vybral brokovnici a pojmenoval ji The Compressing Trevanator a doplnil ji stručným vzkazem: „Trev is gonna get you!“ Jak studio potvrdilo, zbraň se ve hře skutečně objeví.

„Tato komunita je úžasná, a kdyby nebylo laskavosti vás všech, nic z tohoto by se nestalo. Jsem navždy vděčný,“ napsal Eastman ve středu na Reddit.loading...