Zdroj: twitter.com
15.07.2015 by Rudolf Hasák

Máte chuťe? V Thajsku vymysleli melounový chléb

chléb, thajsko, meloun vodní, melouny, jídlo, pečivo

Co vás napadlo jako první, když jste fotografii viděli? Na první pohled totiž tento chléb vypadá jako obyčejný meloun. Pokud na to máte, můžete si pro něho dojet až do Thajska. Nepočítejte raději s tím, že tento skvost byste koupili někde u nás v Česku.

Tato kulinářská prkotina vznikla hlavně pro děti. Ty podle officiálního marketingu v létě nemají absolutně chuť k jídlu a pravidelná kvalitní strava je pro ně důležitá. Jejich vývoj by mohl být ohrozen a tak se v Thajsku spojili a vymysleli tuto pochoutku.

Trochu netradiční surovina k výrobě vašeho sendviče.  Foto:

Jde o speciální druh sendvičového chleba, který svým vzhledem připomíná vodní meloun. Zakoupíte ho ale jen ve vybraných obchodech nebo restauracích. Jestli se tento trend dostane i do Evropy nikdo neví.

Tento druh chlebu však chutná úplně normálně jako každý jiný! S melounem má bohužel stejný jenom vzhled, ke kterému je dost podobný.

Je to samozřejmě výmysl z Japonska. Foto:

Chléb je plný potravinářského barviva a jelikož brzy ztvrdne a později se zkazí, nemůžete jej stejně nikde vystavovat. Najde se někdo, kdo si zakoupí letenku a přiveze nám do redakce jeden? :D Nehlaste se všichni!

Komentáře