09.10.2014 by Milan Kněz

Máte doma kočku? Víte opravdu, čím ji krmíte?

krmivo pro kočky, granule pro kočky, granule pro koťata, konzervy pro kočky

Máte doma čtyřnohého miláčka? Kocoura nebo kočku? Jste si jisti jejich stravou? Co je pro ně opravdu vhodné? 80% majitelů těchto čtyřnohých domácích mazlíčků je právě na omylu. Přesto že si myslí, že jim chutná… absolutně nemají tušení, co je pro ně vážně dobré.

Každý majitel kočky ví, že by svého mazlíčka neměl zanedbávat. Kočky by měli dostat v denní dávce dostatek vyvážené stravy, která je prospěšná pro fyzické zdraví kočičky a hlavně aby měla dostatek energie pro celodenní blbnutí. To ale není klíčem k úspěchu! Krmivo pro kočky, musí jíst s nadšením, chtějí si očichat jeho famózní vůni, trošičku si s ním pohrát a napít se z čisťounké misky. Kočka není blbá, svými vynikajícími smysly pozná, když je krmivo nekvalitní nebo jeho levnou náhražku. Zapomeňte na zbytky jídla přímo z vaší kuchyně. Kočky absolutně nesnáší polévky a kaše a další lidskou potravu. Dávají přednost suchému, křehkému a křupavému krmivu.

Suché krmiva lze kočičkám podávat už od mladého věku. Není nic lepšího, než granule pro koťata. V době jejich vývinu potřebují koťátka životně důležité vitamíny a vlákninu. Koťata je jsou ochotná přijímat již uplynulých 3 týdnů po narození. Jak se mohli všimnout, koťátka jsou vrození průzkumníci, už jako malá začínají ochutnávat granulky z máminy misky. Jednou ochutí a neodolají. V případě, že by koťátka měli ke granulkám odstup, nebojte se jim je namočit do vlažné vody nebo mléka. Běžná denní dávka pro dospělou kočku je 150-200g na den. A však se mírně může lišit, dle stáří, aktivity, velikosti a dalších okolnostech.

foto: Tom Thai

Jak kočku krmit?
Žádný univerzální návod na krmení kočiček není. Platí jednoduchá pravidla! Pořiďte si dvě misky, které udržujte v čistotě. Do jedné denně doplňujte čistou vodu. Do druhé misky nasypte kvalitní granule pro kočky, které odpovídají životnímu stylu vašeho mazlíčka. Tyto mističky ponechte na stejném místě, protože má-li kočka jistotu, že každý den najde při pocitu hladu na svém místečku dostatek krmiva, vytvoří si stravovací denní cyklus! To zabrání nekontrolovatelnému přejídání a tloustnutí.
Kvalitní pestrou stravu koček poznáte podle jejich hovínek. Aby kočka vytvářela úhledné tvarované a nepáchnoucí bobky, které z jejího záchodku lze jednoduše bez odporu odstranit, musí podávané krmivo obsahovat kvalitní vlákninu v denní dávce. To lze dosáhnout pouze podáváním nejlepšího chutného průmyslově podávaného krmiva. Ano je to tak, a to vše se pak projeví i v jejím životním stylu, např. jako krásná lesklá zdravá srst. Přemýšlejte o tom, co své kočičce sypete do misky!

Mohu jim také dávat pamlsky?
Záleží na okolnostech. Pokud vaší kočičce budete dávat pamlsky, tak jen mírně. Většina majitelů kočiček uplácí své mazlíčky pamlskem záměrně, když je chtějí na něco naučit. Může to být odměna za nějaký úkon, nebo když je chtějí naučit chodit na záchod. Ovšem všeho moc škodí. Vhodný pamlsek pro kočku by neměl obsahovat vysoký obsah tuku nebo cukru. To by mohlo zasahovat do denního příjmu stravy a zničilo by to tak rovnováhu mezi živinami kvalitního krmiva.

Ideálním zpestřením a doplněním jídelníčku jsou také konzervy pro kočky. Stejně jako granule jsou konzervy vyráběny z těch nejkvalitnějších surovin a obsahují vše potřebné pro zdraví vaší kočky. Samozřejmostí jsou vysoce kvalitní bílkoviny, množství vitamínů a dobrá stravitelnost. Teď se zpětně zamyslete. Opravdu si myslíte, že má cenu šetřit na zdraví vašeho čtyřnohého domácího mazlíčka? Kupujte jí pouze to nejkvalitnější krmivo!

Komentáře