Máte doma plastová okna? Tyto 2 věci byste měli rozhodně vědět

Když jste si kupovali plastové okno, výrobce nebo prodejce vám neřekl tuto důležitou věc. Ačkoliv patří "plasťáky" k neprodávanějšímu druhu oken, lidé nejsou seznámeni absolutně s funkcemi oken.

Ještě před patnácti lety jste v zimě a chladných obdobích museli dřevěná okna těsnit různými způsoby. Podlouhlé polštáře, gumová lepící těsnění a další vychytávky. Většinou si lidé uměli sami poradit!

Jenomže tato otrocká práce s příchodem plastových oken odpadla a lidem se výrazně usnadnila tato práce!

O plastových oknech  vám ale zapomněli říct dvě podstatné věci. Ty Vám v dnešním článku představíme.

Budete velmi mile překvapeni tímhle tipem, který Vám může usnadnit život.

Dvě věci o plastových oknech, které vám zapomněli říct!

  • 1. Všechny pohyblivé části - kování, se musí ideálně několikrát do roka promazat. Bohatě bude stačit je promazat technickou vazelínou, pokud si na to tedy vzpomenete.
  • 2. To nejdůležitější – Při přechodu na zimní období, je potřeba okna přepnout do druhého režimu. Nastavení oken na letní, a nebo zimní režim se dá buď ručně a nebo pomocí imbusového klíče.

Zdroj: vychytavkov.cz

Proč byste to měli udělat?

Sám jsem o tom vůbec nevěděl! Začal jsem se zajímat o plastová okna, až když se nám na oknech začala srážet voda, navlhly nám knihy a začala se na parapetu objevovat plíseň.

Protože společně se změnou režimu se mění i přítlak okna a okna se tak přizpůsobují danému ročnímu období. Přejdete tímto problémům.

Zdroj: vychytavkov.cz

Navíc se okna při ignorování této funkce rychleji opotřebovávají a snižuje se tak jejich životnost.

Na obrázku vidíte rozdíl mezi letním a zimním režimem. Továrním nastavením oken bývá letní režim. Schválně se podívejte, jak to máte nastavené. Určitě budete překvapeni.

Sdílejte návod jak efektivně využívat plastová okna i s vašimi přáteli! Určitě ho také ocení!loading...