Máte rádi PIVO? Víme, proč po pivu roste pivní pupek?

Česko, jako takové je významné v pití piva! Neznám snad nikoho, komu by nechutnalo! Ale na druhou stranu hafec lidí se trápí kvůli váze! Mnoho známých si stále stěžuje na svůj pivní pupek! Nebudu lhát, já ho mám také!

Čím je to ale způsobeno?
To je dost zvratná otázka, neboť váš pivní pupek roste hned z několika faktorů. Jedna z nich je ta, že pivo má dost kalorií... Jenom jedno malé pivo má hned okolo 150kalorií a to není málo. Navíc pokud sedíte v hospodě, nebo jiném podniku... moc pohybu z sebe nevydáte! Pokud tedy nechodíte na WC po každém kousku.

Další zajímanost je ta, že po pivu roste celkem chuť k jídlu, takže ubránit se hladu je docela těžké. Jdete-li z diskotéky s tlupu známých, je docela nelidské si po 10 pivech v noci nezajít ještě na kebab!

zdroj: Malingering via flickr.com

Druhý den ráno vstanete a jako by se vám chuťové buňky zbláznili, otevřete ledničku a jste schopni sníst cokoli... i to, co by jste si bez kocovinky absolutně nedali.

Nicméně, alkohol má při ukládání tuku taky velkou roli. Mohou za to játra! Tím jak spalují alkohol, jsou zcela vytížena a nemohou navzájem také spalovat tuk. To vede k ukládání tuku do podkůže, vysvětluje obezitolog Michael Jensen.

Podle statistik jsme zjistili, že největší pivní pupky mají starší muži, s nízkou aktivitou. Potom ženy v období menopauzy a také kuřáci.

Pivní pupek není jen estetický problém, ale také může napomoci cukrovce a řadu dalších onemocnění.

Rada na závěr? Nechlastejte!loading...