Matka si myslela, že je to infekce. O hodinu později miminko bojovalo o život

Nepřehlížejte nikdy maličkosti i když se může jednat o banální věc. Přestože si Katelyn Galeaová všimla podezřelého chování svého teprve 5 měsíčního synka Archieho, tušila že nebude něco v pořádku.

Nejprve se lékař domníval, že se jedná o infekci ucha. Bylo to možné, ale diagnóza se Katelyn nezdála a když začala miminku modrat pusa... věděla že to infekce nezapříčinila.

Na těle se Archiemu začali tvořit tmavé skvrny a rodiče ho odvezli ihned do nemocnice. Rodina nevěděla, že v té době šlo o hodiny, které rozhodovali o životě jejich teprve 5 měsíčního kloučka.

V nemocnici udělali nutná vyšetření, podle nichž doktoři zjistili, že má chlapeček závažnou bakteriální infekci. Meningokoky vyvolají vážná onemocnění jen zřídka. Když ale napadnou organismus, je třeba rychle konat. Nemoc se mění o hru s časem a rozhoduje každá minuta.

Zákeřná invazivní meningokoková infekce může člověka usmrtit do 24 hodin. Nejhorší na ní je, že je velmi obtížné ji identifikovat a léčba u miminka, jako je Archie, může způsobit trvalé následky.

Byl to velmi těžký, zdlouhavý a náročný boj, kdy chlapec strávil v nemocnici několik měsíců. Nejšílenější na tom však je, že rodiče museli zaplatit za léčbu, na kterou bohužel neměli. Rozhodli se tak založili konto na stránce GoFundMe.

K uskutečnění potřebovali 5000 dolarů (v přepočtu 126 260 Kč), nakonec se jim povedlo vysbírat mnohem víc! Uběhlo několik dlouhých měsíců léčby a mohli si konečně oddechnout.

Chlapeček je už v pořádku a mohl strávit Vánoce doma s rodinou. Měl obrovské štěstí!loading...