Zdroj: Youtube.com, Michelle Gomes
30.11.2015 by Rudolf Hasák

Matky nutí své nenarozené děti malovat obrazy! Proč to dělají?

děti, miminka, těhotenství, video, ze světa, umění

Tisíce dětí se na celém světě narodí mrtvé! Příčin může být mnoho, přirozená smrt, ale i nedostatečná lékařská pomoc. V Česku jsme na tom naštěstí dobře. Charita se rozhodla udělat něco krásného, co vás bude šokovat.

Vytvořili milý projekt, ve kterém pomáhají ještě nenarozené děti jiným nenarozeným maminkám. Nejedná se o týrání? Jak mohou ještě nenarozené děti v bříšku malovat obrazy?

Na bříško těhotné ženy prostě upevní štětce, namočené do barvy. Ovšem to se nedá dělat v počátečním stádiu těhotenství... podmínkou je, aby byly pohyby děťátka v bříšku zjevně viditelné. Právě těmito pohyby dokážou přenést barvu štětce na papír nebo plátno.

Kopance a pohyby se tak stávají uměleckým dílem a tak se i miminko stane malířem abstraktních děl, ještě dříve... než vůbec spatří světlo světa.

Tyto obrazy jsou následně prodány v aukci na dětském veletrhu. Peníze jsou darovány do porodnic na oddělení pro pomoc nenarozeným dětem. Ženy... budete-li jednou nebo opět těhotné, vzpomeňte si, co některé budoucí maminky dělají pro vaší péči v nemocnici :)


Komentáře