Matky nutí své nenarozené děti malovat obrazy! Proč to dělají?

Tisíce dětí se na celém světě narodí mrtvé! Příčin může být mnoho, přirozená smrt, ale i nedostatečná lékařská pomoc. V Česku jsme na tom naštěstí dobře. Charita se rozhodla udělat něco krásného, co vás bude šokovat.

Vytvořili milý projekt, ve kterém pomáhají ještě nenarozené děti jiným nenarozeným maminkám. Nejedná se o týrání? Jak mohou ještě nenarozené děti v bříšku malovat obrazy?

Na bříško těhotné ženy prostě upevní štětce, namočené do barvy. Ovšem to se nedá dělat v počátečním stádiu těhotenství... podmínkou je, aby byly pohyby děťátka v bříšku zjevně viditelné. Právě těmito pohyby dokážou přenést barvu štětce na papír nebo plátno.

Kopance a pohyby se tak stávají uměleckým dílem a tak se i miminko stane malířem abstraktních děl, ještě dříve... než vůbec spatří světlo světa.

Tyto obrazy jsou následně prodány v aukci na dětském veletrhu. Peníze jsou darovány do porodnic na oddělení pro pomoc nenarozeným dětem. Ženy... budete-li jednou nebo opět těhotné, vzpomeňte si, co některé budoucí maminky dělají pro vaší péči v nemocnici :)
loading...