Měla nádor žaludku! Nezajímalo jí to dokud nevážil 55 kilo

Čtyřiceti letá žena z Missouri (USA) podstoupila zdrcující operaci. Několik let se nezajímala o stále se zvětšující nádor. Ten jí rostl v podbřišku neuvěřitelných 10 let. Když dorostl do takové velikosti, že už ani nemohla chodit, rozhodla se podstoupit operaci.

Operace jí zbavila komplikací a potíží, se kterými se potýkala několik let. Na operačním sále strávila jen hodinu, to kdyby věděla, že to bude tak rychlé, nečekala by desetiletí. Lékaři se ještě s podobným nádorem nesetkali, největší problém bylo najít chirurga, který mohl celou operaci provést.

přerostlýnádor2 Foto:

Na operaci se musela dostat žena vlastním autem, kterým se řítila v bolestech přes celé Spojené státy, protože do letadla by se nevešla. Zkoušela i místní lékaře, ale protože nádor zasáhl 20% váhy celého těla, nemohli a ani nevěděli chirurgové jak s ním naložit.

Žena našla odborníka až na poslední chvíli, když už to vypadalo že s nádorem bude žít celý život. Kdyby se na operaci nedostavila, nádor by vyrostl do takové hmotnosti, kdy by ho pacientka tahala po zemi. Tak by se jednoduše zanítil a komplikacím by se nevyhnula.

přerostlýnádor3 Foto:

Kalifornští lékaři nádor vyndali z těla za jednu hodinu. Začali ho odstraňovat nejprve z prava, zleva, až se řezy setkali uprostřed. Operace se zapojili dokonce doktoři dva, jeden musel nádor přidržovat. Nádor je venku, ale tím to pro ženu nekončí.
Teď jí čeká nekonečná rehabilitace a musí se také naučit znova chodit. Posledních několika let totiž proseděla na gauči sledováním televizních pořadů.
loading...