Meteorologové varují! Letos bude nejhorší zima za posledních 11 let

Připravte si lopatu, řetězy na pneu a samozřejmě sáně. Meteorologové varují... letošní zima by měla v Evropě skutečně stát za to.

Těšíte se na sníh? V Česku bude letos zima opravdu krutá! Pokud nechcete být překvapeni, měli byste se na sněhové kalamity raději připravit. Ve Velké Británii dokonce předpovídají, že bude nejmrazivější za posledních jedenáct let.

V Česku by měla být situace nejhorší až ve druhé polovině zimy. Teploměry u nás začínají dosahovat nuly a rána ukázala, že zima o sobě pomalu ale jistě dává vědět.

Připravte si zimní směs do ostřikovačů, nahoďte zimní pneumatiky, neboť je budete brzy potřebovat.

Na horách už se objevila sněhová pokrývka a podobně na tom byli i na západě Evropy, kde v noci měřili i minus čtyři stupně.

https://www.legendaryfinds.com/wp-content/uploads/2016/02/must-watch-bmw-m5-winter-fail.jpg

ilustrační fotografie

"Arktický vzduch v závěru letošního roku by měl do Evropy přinést ještě chladnější počasí s teplotami nižšími než minus deset stupňů. Prosinec i leden by měly být podle předpovědí oproti normálu výrazně chladnější.", napsal o tom britský web Mirror.

Postupně by měl chladný vzduch z Británie postupně zamířit do severní Evropy a přinese s sebou i vydatné sněžení.

Čeští meteorologové říkají, že by se u nás mělo poprvé pořádně ochladit začátkem listopadu. Tak uvidíme, co můžeme očekávat s příchodem prvních dnů nového měsíce.

https://media.giphy.com/media/UnQcLe4T3zeve/giphy.gifloading...