Milenci si užívali na vrcholu pyramidy v Gíze! Egypťané zuří

Dánský fotograf Andreas Hvid (23) pro slávu cokoliv! Na konci listopadu s kamarádkou vylezl na Cheopsovu (Chufuovu) pyramidu v Gíze.

To samozřejmě Egypťany umí pořádně naštvat. Aby tomu dal hřebíček, tak si to na vrcholu pyramidy pěkně rozdali!

Všechno nafotili a natočili, což se pochopitelně Egipťanům nezamlouvá a tak celý incident s nadrženými turisty začala řešit policie.

Mladý fotograf Andreas Hvid z Dánska rozzuřil vrcholné představitele a veřejnost v Egyptě. Společně s neznámou dívkou vyšplhal na vrchol velké pyramidy, kde si to spolu rozdali.

O této věci by se nejspíš nikdo nedozvěděl, kdyby si pár z celé akce nepořídil fotografie a video. Ty pak Andreas umístil veřejně na internet. Celá událost se stala na konci listopadu.

Vylézt na některou z pyramid v egyptské Gíze je zakázané. Stejně tak se v Egyptě nesmíte odhalovat na veřejnosti. Když si tyto dva prohřešky navíc spojíte, pak určitě pozornosti policie neujdete.


Egyptské ministerstvo vydalo prohlášení, že celý incident porušuje dobré mravy a celou záležitostí už se zabývá místní policie. "Video, které zachycuje dvojici cizinců je neuctivé a pohoršující," uvádí egyptské úřady. Země navíc považuje pyramidy za jedny z nejvýznamnějších památek.

Pokud jste nyní začali pátrat na Youtube jeho video, tak vás musíme zklamat. Andreas Hvid už video ze svého YouTube kanálu odstranil. Fotografie společné soulože na 4500 let staré pyramidě ale na jeho webových stránkách zůstávají.

Fotografie nesmaže! Podle něho je to "nudistické umění", které se zapíše do historie. Internetové stránky a sociální sítě mladého fotografa obsahují řadu nahých fotografií pořízených v mnoha městech a zemích na celém světě. Často na nebezpečných místech, na mrakodrapech ve výškách atd.

Podle mnohých uživatelů sociálních sítí je to neuctivé k obyvatelům Egypta. "Stydím se, že jsem z Dánska," okomentoval umělcova instagram jeden z kritiků. U jiných naopak vzbuzuje akce Andrease Hvida respekt. Záleží, jak se k tomu postavíte. Líbí se vám jeho umění?loading...