Milionový biznis! Německá firma vyrobila ropu ze vzduchu a vody

V německém městě Drážďany je firma, která dokázala nemožné. Firma, která se zapsala do budoucnosti lidstva. Vyrobila totiž ropu z pouhého vzduchu a vody.

Společnost Sunfire má cenově dostupnou technologii, se kterou chce vyrábět syntetickou ropu. Díky tomu, že jsou veškeré potřebné složky za pakatel z obnovitelných zdrojů, dokáže prodat výsledný produkt velmi levně.

Samozřejmě se firma není první, která se pokoušela nahradit fosilní paliva. Museli investovat spoustu peněz do výzkumu technologie.

První krok ve výzkumu firma provedla už před 7 lety. Několik ropných společností si u nich objednala studium, které mělo odpovědět, zda je možné syntetickou ropu vytvořit. Na základě tohoto požadavku vznikla právě firma v roce 2010.

Nyní společnost Sunfire vyrábí denně 160 litrů takzvané modré nafty! Podle ředitele firmy vyjde cena jednoho litru na 1 - 1,5 euro. Mezi konkurenci by mohla prorazit pravděpodobně díky daňovým úlevám.

Bude se společnost uplatňovat za několik let i na českým bezinkách? Je to otázka několika let. Společnost hledá potencionální partnery, které by její produkt koupily. Podle obchodního ředitele to zatím vypadá dobře a do biznisu by měla přijít za několik let.

Když firma představila v dubnu, že umí vytvořit syntetickou naftu, která funguje úplně stejně jako ta přírodní, vzbudili vysoký obdiv. Na naftu se dá jezdit úplně normálně, jen výroba nyní stojí téměř stejně jako nafta z fosilních paliv.

Nebáli byste se takovou naftu používat?

Zdroj: tvnoviny.skloading...