Milujte svého psa! Budete zdraví a šťastní! Tvrdí vědci..

To, že je pes nejlepší přítel člověka ví každý. To že prospívá lepší náladě a má dobrý vliv na vaše zdraví, skoro nikdo neví.. Výzkumníci z univerzity  v Arizoně zjistili jednu zajímavost, jste-li v blízkosti vašeho miláčka, prožíváte pocit štěstí častěji než lidé bez psa.

Předběžné výsledky z ještě neukončeného studia psů ukazují, ž bakterie v zažívacím traktu psa pomáhají lidskému tělu. Leckdo z vás si řekne, že je to blbost! Ale je to pravda. Mají prý stejný účinek jako probiotika, které si kupujeme v lékárnách.

Olizování od vašeho čtyřnohého miláčka vám tak posilní imunitu a to zdarma! Není to skvělé? Již tisíce let nikdo nedokázal vysvětlit, proč po boku psů se cítím tak skvěle. je to tím, jak jsou přítulní nebo je to něco, co není na první pohled vidět? Zamýšlí se jedna z autorek výzkumu Kim Kellyová.

foto: scott feldstein via flickr.com

Vědci už jsou ve výzkumu daleko, aby dokázali... že sliny psů mají pro nás dobrý efekt ve zdraví a hlavně imunitě. Lze to srovnat s tím, jako kdyby jste do sebe denně cpali tuny jogurtů. Má to stejný efekt. 

Některé výzkumy už ukázali, že čím déle člověk žije se psem, tím jsou si podobnější bakterie v trávicím traktu člověka a zvířete. Další jiný nezávislý výzkum ukazuje na skutečnost, že přítomnost psů posiluje imunitní systém u malých dětí, které jsou díky tomu odolnější vůči alergiím nebo astmatu.

Tak co? Máte doma čtyřnohého chlupáče? Nebo si ho pořídíte? :)loading...