Miminko se narodilo s gigantickým jazykem! Nevěřili, že se bude smát

Rodiče už se těšili, že se jim narodí krásná zdravá holčička. Nemilý pohled je však čekal, když se dcerka narodila s obrovským jazykem.

Malá chuděrka má jazyk stejně velký, jako dospělý člověk. Rodiče se ihned zalekli, že svou Paisley kvůli její obrovskému jazyku nikdy neuvidí se usmát.

Paisley z Jižní Dakoty se narodila s tzv. Beckwith-Wiedemannovým syndromem. Tímto syndromem trpí jedno z 11 000 dětí na světě. Jazyk naroste na dvojnásobně mohutnější, jak by měl být.

Po narození měla holčička velké problémy, které zapříčinila právě tato nemoc. Těžko se jí přijímala potrava a ještě větší problém jí dělalo dýchání. Je to k pláči, když přicházíte o tyto dvě životně důležité funkce. Zpočátku ji tedy museli připojit na dýchací přístroj a připravovat ji na operaci.

Holčička ve svých 6 měsících absolvovala operaci, kdy jí z jazyka museli odříznout téměř polovinu. Operace byla úspěšná a holčička se konečně může usmívat a přijímat potravu bez větších komplikací.

Lékaři upozornili rodiče, že u takových dětí je téměř 25% šance, že se u ní vyvinou jakékoli rakovinové nádory. Proto musí každé 3 měsíce až do jejího 8 let chodit na kontroly a sledovat stav odříznutého jazyka.

Rodiče mají opravdu pevné nervy z ocele! Přejeme jim i jejich krásné dceři zdravý a šťastný život.

Zdroj, fotografií: http://metro.co.uk/

loading...