Zdroj: standard.co.uk
16.08.2017 by Rudolf Hasák

Místo mozku Instagram? Turisté týrali mládě delfína kvůli selfie

selfie, smrt, zvířata, delfín, turisté, ze světa, španělsko

Je to tu znova! Selfie opět téměř zabíjelo...Lidé se nepoučili z minulých případů a stále chtějí selfíčka se zvířaty! Zvířata však na jejich chování solidně doplácí. Na jihu Španělska objevili turisté mládě delfína, které zoufale kroužilo u pláže, protože se ztratilo matce.

Hádejte, co turisté udělali. Místo toho, aby zavolali záchranou pomoc, si začali fotit selfíčka... Prostě mládě vylovili z vody a začali si s ním fotit selfie.

Delfínek koloval v rukou turistů jako štafeta a něž se záchranáři ke zvířeti dostali, bylo bohužel už pozdě.

Uběhlo pouhých 15 minut! Zvíře zemřelo na následky stresu a kolapsu plic. Záchranná stanice pro zvířata Equinac poté nafotila mrtvého delfína a dala na svůj FB zprávu, která kritizovala všechny lidi posedlé fotkou.


„Lidé jsou ta nejméně rozumná zvířata, jaká mohou existovat. Tolik z nich se neumí vcítit do další bytosti, která je vyděšená, hladová, bez matky. Jenom kvůli lidské sobeckosti a posedlosti selfie a saháním na zvíře delfín uhynul na následky stresu.“

Záchranáři říkali, že nemohli uvěřit, když viděli stovku lidí u jednoho ubohého zvířete.

Někteří rodiče navíc vůbec nehlídali své děti a ty prsty delfínovi tlačily na dýchací otvor, takže není divu, že tak brzy zkolaboval.

Tohle je další případ lidské tuposti a vypadá to, že se turisté posedlí „zajímavými“ fotkami jen tak nepoučili.

A rescue worker holds the dolphin

Zdroj: standard.co.uk

Komentáře