Místo mozku Instagram? Turisté týrali mládě delfína kvůli selfie

Je to tu znova! Selfie opět téměř zabíjelo...Lidé se nepoučili z minulých případů a stále chtějí selfíčka se zvířaty! Zvířata však na jejich chování solidně doplácí. Na jihu Španělska objevili turisté mládě delfína, které zoufale kroužilo u pláže, protože se ztratilo matce.

Hádejte, co turisté udělali. Místo toho, aby zavolali záchranou pomoc, si začali fotit selfíčka... Prostě mládě vylovili z vody a začali si s ním fotit selfie.

Delfínek koloval v rukou turistů jako štafeta a něž se záchranáři ke zvířeti dostali, bylo bohužel už pozdě.

Uběhlo pouhých 15 minut! Zvíře zemřelo na následky stresu a kolapsu plic. Záchranná stanice pro zvířata Equinac poté nafotila mrtvého delfína a dala na svůj FB zprávu, která kritizovala všechny lidi posedlé fotkou.


„Lidé jsou ta nejméně rozumná zvířata, jaká mohou existovat. Tolik z nich se neumí vcítit do další bytosti, která je vyděšená, hladová, bez matky. Jenom kvůli lidské sobeckosti a posedlosti selfie a saháním na zvíře delfín uhynul na následky stresu.“

Záchranáři říkali, že nemohli uvěřit, když viděli stovku lidí u jednoho ubohého zvířete.

Někteří rodiče navíc vůbec nehlídali své děti a ty prsty delfínovi tlačily na dýchací otvor, takže není divu, že tak brzy zkolaboval.

Tohle je další případ lidské tuposti a vypadá to, že se turisté posedlí „zajímavými“ fotkami jen tak nepoučili.

A rescue worker holds the dolphin

Zdroj: standard.co.ukloading...