Moderní firmy pracují online odkudkoli – iPodnik je řešením i pro malé podnikatele

Pro podnikání je dnes typická práce s daty, programy a softwary. Účetnictvím počínaje a sdílením firemních kontaktů, e-mailů nebo kalendářů konče. Zatímco velké firmy si s podobnými trendy dokážou poradit interně, malé a střední podniky můžou mít často pocit, že jim ujíždí vlak. S daty je možné efektivně pracovat pomocí hostovaných programů, ke kterým se lze připojit i přes vzdálenou plochu. Takové řešení je dostupné, šetří čas i náklady.

Kanceláře v cloudu jsou dnes pro řadu firem už denním chlebem. Dat, s nimiž je třeba pracovat, přibývá, a není v silách podniků je neustále zálohovat. Výhodou je, že přístup do online kanceláře je možný odkudkoli, kde je internetové připojení. Což se vyplácí i v případě, kdy si firma najímá externisty nebo svým pracovníkům umožňuje home office.

IT zázemí, které si doteď mohly dovolit jen velké podniky, přináší také menším firmám iPodnik. Mimo jiné poskytuje jednotné prostředí pro efektivní provoz firmy a nahrazení zastaralé infrastruktury moderním privátním cloudem na platformě Microsoft. Součástí řešení jsou i různé programy, například Office 365, ekonomický systém Pohoda nebo Kasa OnLine.

Online daňové účetnictví

Kvalitně vedené účetnictví je klíčové pro každé podnikání. Menší nebo středně velké firmy si ale většinou nemusí platit účetní na celý úvazek. V takovém případě je výhodné, když externí účetní zpracovává daňové účetnictví online, například na druhé straně republiky, ale vedoucí firmy má okamžitý přehled o výkonu.

Systém Pohoda si dlouhodobě drží vedoucí postavení mezi účetními systémy pro malé a střední podniky a v rámci služby iPodnik jsou dostupné všechny jeho funkce. Zajištěno je také ukládání a archivace výstupů ze systému, jak jsou objednávky, faktury a další dokumenty.

Microsoft Office 365

Hranice mezi pracovní dobou a soukromím se pořád víc stírají. Je pohodlné vyřídit resty z domova například večer, když vás vůbec nic neruší. Proto roste poptávka po nástrojích, které umožní pracovat odkudkoli – 24 hodin, 7 dní v týdnu. Příkladem je Microsoft Office 365, který poskytuje zálohování daty, jejich migraci, dostupnost z počítače, mobilu nebo tabletu.

Odkudkoli a s jakýmkoli zařízením se připojíte na firemní e-mail i do kalendáře. Máte tak pod kontrolou úkoly, kontakty a další data, se kterými můžete pracovat. Součástí je i práce nad dokumentem ve více lidech najednou – snadno je tak zajištěna výměna dat onlineexchange online. Samozřejmostí je i synchronizace dokumentů a jejich snadné sdílení. Firemní informace jsou snadno dostupné lidem, kteří k nim mají mít přístup, takže je současně zajištěna také ochrana dat.

iPodnik: Místo, kde pracujete

Řešení od iPodnik tak snadno vytváří místo, kam na internetu chodíte pracovat. Podobné IT zázemí si dosud mohly dovolit jen velké podniky, nyní je ale dostupné všem středním a malým firmám i živnostníkům. Nastavení a zprovoznění programů je součástí běžné podpory, kterou iPodnik poskytuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Výhodou jsou úspory tam, kde dosud byly potřeba servery, drahé softwarové licence nebo práce specialistů na odborném nastavení.

Bezpečné sdílení dokumentů, dat, podkladů nebo kontaktů vám dává do rukou maximální efektivitu, šetří čas a tím podporuje celé vaše podnikání. Úspěch je dnes otázkou účinné práce s daty a rychlé firemní komunikace. Nyní si tento luxus můžete dopřát i ve vaší společnosti.loading...