MONKEY GO HAPPY 1


Skoro každý si jako dítě přál mít doma opičku. Opičky jsou veselé, hravé, a určitě by s nimi nikdy nebyla nuda. Skutečnost ale naneštěstí bývá mnohdy krutá a dokáže vaše sny rozdrtit na prach. Tak se stalo, že jste se jednoho dne rozhodli pořídit si pěknou malou opičku. Radovali jste se, jak teď u vás doma zavládne jen legrace a dobrá nálada. Smích ale téměř pokaždé brzy přejde a žádná radost netrvá dlouho. Zvlášť v případě vaší nové společnice. Vůbec totiž není veselá, jak jste čekali. Pořád jenom pláče a je strašně vystresovaná. Rozveselit ji dokáže jen máloco, musíte proto neustále vymýšlet způsoby, jak to udělat, aby se její tělíčko přestalo otřásat pláčem a začalo se pro změnu otřásat smíchem. A než zjistíte, o co jí doopravdy jde, dá vám to pořádně zabrat.

S opičkou už bylo doma k nevydržení. Řekli jste si tedy, že se jí určitě stýská po teplých krajích. Co byste pro svoji milovanou opičku neudělali, vyrazili jste s ní proto na klidný ostrov v Tichomoří. Jenže takhle jednoduché to mít nebudete. Musíte udělat něco pro to, aby opičku přešla její věčná deprese. Tahle malá rošťanda vám nikdy neřekne, co jí doopravdy trápí. Jakmile na to konečně přijdete, po opiččině tvářičce se rozlije blažený úsměv. Ten ale nikdy nepotrvá dlouho. Ani se nenadějete a obrovské krokodýlí slzy budou na její chlupaté tvářičce zpátky. Tropy jí teda nechyběly… Tak co to je?! To, že se opičky strašně nerady nudí a všechen volný čas stráví vymýšlením, jak se co nejlépe zabavit, je známá věc. Vaše opička je v tomto směru trošku divná, proto musíte zábavu pořád vymýšlet vy. Vyzkoušíte všechny známé způsoby, které vás jen napadnou. Pořídíte ohňostroj, navštívíte hernu, zkusíte starou dobrou televizi, kde zrovna běží nádherný dokument o opičkách, vyrazíte dokonce i s košíčkem do lesa na houby. Věčně nespokojená opička ale v hloubi duše touží po něčem, co jí udělá šťastnou už napořád. Vydržte to s ní až do úplného konce a zjistíte, co to je. A určitě vás to nepřekvapí.

Princip hry Monkey Go Happy (ze série Monkey Go Happy her) tedy spočívá v tom, že se budete postupně ocitat v různých prostředích. Obrazovka vás přenese do patnácti lokací, které si nejsou na první pohled vůbec podobné. Jediné, co je spojuje, je plačící opička, která vás nepřestává ani na chvilku citově vydírat. Většinou vás na první pohled napadne, co je nutné udělat proto, aby plakat přestala. Na obrazovce se vždy nachází místo, které spustí nějakou pěkně veselou situaci. Toto místo bezpečně poznáte na první pohled podle symbolu bílé ručky, ve který se změní kurzor myši hned, jak na místo najedete.

První díl kultovní online série Monkey GO Happy vám názorně předvede cestu, kterou se budou ubírat všechny ostatní díly. Je to už sice nějaký ten pátek, co se plačící opičky rozhodly vzít svět onlinovek útokem, ale i tak nepřestávají bavit. Máte-li chvilku času a hledáte nějakou pěknou hru, která dokáže zároveň zabavit i potěšit, opičky jsou ta pravá volba. Nenechte se rozplakat a uvidíte, že se na konci s opičku všemu tomu pláči a stresu zasmějete. Jloading...