Moře vyplavilo obrovského vorvaňě! Snědl 30kg plastového odpadu a zemřel na infekci

Moře vyvrhlo obrovského vorvaně, který zahynul na následky infekce, kterou zapříčinili odpadky v důsledku lidské hlouposti.

Pitva později ukázala, že v jeho těle se nacházelo 29 kilogramů plastového odpadu. 10 metrová velryba, která vážila 6 tun byla nalezena na konci února.

To samozřejmě media nemohla nechat jen tak a ve spoustě diskuzích si lidé nenávistně vyměňovali názory, slovně se napadali a uráželi.

To ale nemění nic na tom, že nikdo s tímto problémem nic nedělá. Moře se pomalu mění na veřejné skládky, které svoji temnou stránku pomalu vynáší na světlo.

Jelikož plasty představují stále větší nebezpečí, odstartovali kampaň na boj proti vyhazování plastu do oceánů. To, že plasty představují největší hrozbu pro život ve volné přírodě potvrdila i místní ministryně životního prostředí, Consuelo Rosauro.

"Velké množství zvířat se zasekne v masách plastového odpadu nebo jej požije, což má za důsledek jejich smrt," dodala ministryně.

"Náš region Murcia v této problematice nepředstavuje žádnou výjimku a tak musíme podniknout příslušné kroky, abychom o ní pozvedli povědomí a pokusili se jí zbavit. " pokračovala.

Zdroj: GeoBeat News

"Všichni jsme velmi rozrušení z toho, co se v poslední době děje v oceánech," řekla Theresa May, předsedkyně vlády Spojeného království na prosincovém zasedání o klimatických změnách v Paříži.

Mrtvý vorvaň, která snědl téměř 30 kilogramů, plastů je sice jen kapkou v moři, ale může se stát symbolem pro něco velkého. Třeba konečně se někdo postaví a navrhne řešení, které je nyní na místě.

Na důsledky řízení lidstva doplácí extrémní množství zvířat, je to jen pár dní, co svět díky pytláctví přišel o posledního nosorožce tuponosého.

Tato krize začíná vrcholit a každý by měl začít především u sebe. Plastového odpadu je např. v Tichém oceánu 16krát více, než se očekávalo.

Stále více zvířat umírá na nezodpovědnost lidí. Při podobné pitvě se u jiného vorvaně ukázalo, že v něm bylo 30 velkých nákupních tašek.

Můžete začít už dnes.


loading...