Muž odmítl opustit radioaktivní zónu ve Fukušimě, jen aby mohl krmit opuštěná zvířata

11. březen byl den blbec, kdy se v Japonsku podělalo co mohlo. Někdo může doma sedět s rukama od slz a shazovat vinu na boha, ale pravý hrdina je ten, co riskuje svůj život pro druhé.

Ten den došlo ke světové jaderné skáze! Nejdříve děsivé zemětřesení a potom tsunami, které vzalo mnoho životů a přístřeší tamních obyvatelů. Třešničkou na dortu byla jaderná katastrofa v elektrárně Fukušima. Výbuch jaderné elektrárny vyhnal více než 150 000 lidí ze svých domovů. 55 letý muž Naoto Matsumura svůj domov ale opustit nechtěl.

I přes situaci, která v okolí radioaktivní zóny panovala se rozhodl zůstat a dále žít na vlastní rozhodnutí. V podstatě je jediným žijícím člověkem v opuštěném městě Tomioka, které se nacháze pouhých 9km od pozůstatků jaderné elektrárny.

Někteří ho také nazývají strážcem Fukušimy. A takovou přezdívku si musel samozřejmě zasloužit. Rozhodnutím, které ho mohlo stát život, se stal hrdinou. Ve své domovině zůstal jen proto, aby se mohl starat o všechny ty opuštěné nebohé zvířata, která ve městě zůstala. Spousta psů, koček, krav i pštrosů zůstala v zamořené oblasti bez dozoru svých páníčků.

Naoto se stará o všechna, která potřebují nakrmit. Lidé při útěku mysleli na sebe a své domácí mazlíčky nechali v radioaktivní zóně na pospas osudu. Hrdina se o všechny snaží postarat a radioaktivitu se absolutně nepřipouští. Zvířata i sebe krmí převážně potravinami, které se do oblasti dovážejí. Podaří se mu zachránit vše živé??...

13.jpg

4.jpg

2.jpg

Zdroj fotografií: facebook.com/ganbaru.fukushimaloading...