Zdroj: Facebook.com
03.04.2016 by Rudolf Hasák

Muž odmítl opustit radioaktivní zónu ve Fukušimě, jen aby mohl krmit opuštěná zvířata

fukušima, radioaktivní zóna, rakovina, ozáření, zvířata, pomoc, hrdina

11. březen byl den blbec, kdy se v Japonsku podělalo co mohlo. Někdo může doma sedět s rukama od slz a shazovat vinu na boha, ale pravý hrdina je ten, co riskuje svůj život pro druhé.

Ten den došlo ke světové jaderné skáze! Nejdříve děsivé zemětřesení a potom tsunami, které vzalo mnoho životů a přístřeší tamních obyvatelů. Třešničkou na dortu byla jaderná katastrofa v elektrárně Fukušima. Výbuch jaderné elektrárny vyhnal více než 150 000 lidí ze svých domovů. 55 letý muž Naoto Matsumura svůj domov ale opustit nechtěl.

I přes situaci, která v okolí radioaktivní zóny panovala se rozhodl zůstat a dále žít na vlastní rozhodnutí. V podstatě je jediným žijícím člověkem v opuštěném městě Tomioka, které se nacháze pouhých 9km od pozůstatků jaderné elektrárny.

Někteří ho také nazývají strážcem Fukušimy. A takovou přezdívku si musel samozřejmě zasloužit. Rozhodnutím, které ho mohlo stát život, se stal hrdinou. Ve své domovině zůstal jen proto, aby se mohl starat o všechny ty opuštěné nebohé zvířata, která ve městě zůstala. Spousta psů, koček, krav i pštrosů zůstala v zamořené oblasti bez dozoru svých páníčků.

Naoto se stará o všechna, která potřebují nakrmit. Lidé při útěku mysleli na sebe a své domácí mazlíčky nechali v radioaktivní zóně na pospas osudu. Hrdina se o všechny snaží postarat a radioaktivitu se absolutně nepřipouští. Zvířata i sebe krmí převážně potravinami, které se do oblasti dovážejí. Podaří se mu zachránit vše živé??...

13.jpg

4.jpg

2.jpg

Zdroj fotografií: facebook.com/ganbaru.fukushima

Komentáře