Na festivalu psího masa porazili 10 000 psů

Více než 10 tisíc psů bylo poraženo během dvou dnů na festivalu Yulin Dog Meat Eating na jihu Číny. Obyvatelé je tam jedli s ovocem a zeleninou. Mnoho lidí se snažilo proti této šílené porážce bojovat. Lidé na Instagramu a Facebooku sdíleli petice a protestní statusy. Ochránci zvířat chtěli zakročit! Nikdo ale festivalu v Číně nic nezmohl. 

Tuto tradici podle agentury Nová Čína dodržují již pět let! Celé měsíce se těšili místní obyvatelé na hostinu, až se sejdou s okolními státy. Podle nich jim pomáhá právě psí maso překonat aktuální vedra.

Přesto že se mnozí snažili zachránit bezbranné čtyřnohé pejsky. Nic se nestalo. Petici podepsalo více než 3,8 milionu lidí. To ale nestačilo ani na to, kolik lidí bylo pro. Čínská učitelka Jang Siao-jün, která je již v důchodu, zaplatila v přepočtu 27 000Kč, aby zachránila 100 psů. O jejím gestu se teď mluví jako o hrdinském činu, přestože dalších 9900 psů bohužel zahynulo.

Osud který je čekal raději slyšet ani nechcete. Téměř všech 10 000 bylo utraceno, opečeno a následně konzumováno Číňany.

V čině jsou tyto zvyky normální. Pes k obědu tam není nic neobvyklého. Je to stejné asi jako kuře v Česku. 

Někteří ze zúčastněných sdíleli své fotografie i na Instagram. Dovolujeme si vás upozornit, že snímky jsou drastické a všem se slabým žaludkem je zakazujeme sledovat.https://pbs.twimg.com/media/CIDKFbsXAAA0HVq.jpg

zdroj:twitter.com

zdroj:twitter.com

Zdroj: twitter.com

zdroj:twitter.com


zdroj: instagram - a_vegan_picnic


loading...