Neobvyklý mazlíček! Student si zamiloval obrovskou stonožku

Kdo si v dnešní době pořizuje ještě psa a kočku? Není to moc mainstream? Pokud chcete něco málo náročného, kupte dětem želvu nebo rybičky... Tam vám dokonce můžeme zaručit, že se dožijí celkem dlouho a nezemřou na přebažení se láskou.

Student biologie z Tchaj-wanu neměl o běžná zvířata zájem. Psi a kočky jsou pro děti! V roce 2014 si pořídil mládě peruánské stonožky vyskytující se zejména v Jižní Americe, kterou byste mohl znát pod latinským názvem Scolopendra gigantea.

Samozřejmě vám to nic neříká, takže dovolte, abychom vám představili Stonožku Neila Chenga Leho. Seznamte se s příšerkou, která tehdy před 5 lety nabývala rozměrů kolem 5 centimetrů.

Stačilo přihodit pár červíků a vyprahlých much z parapetu a této stonožce narostlo pár párů noh navíc... Neal samozřejmě dobře věděl, co kupuje.

Jako student biologie měl veškeré informace nastudované, takže věděl, jak se o takovou stonožku má starat, čemu se vyhnout a čím se stonožka živí, protože živočich je jedovatý a konzumuje převážně masitou potravu.

Pokud jste začali Googlovat, co tato potvora stojí, tak se rovnou s dárkem pro vaši tchyni rozlučte. Nejen že je to finančně náročné, ale ve chvilce nepozornosti či při nesprávném pohybu by se mazlení se stonožkou mohlo proměnit v nepříjemné kousnutí.

Student se chtěl se stonožkou pochlubit na sociálních sítích, natočil proto několik videí, na kterých se 42 centimetrů dlouhý živočich pohybuje po jeho těle.

Jak uvidíš i na videu, stonožku krmí jídlem pro kočky, které obsahuje maso, a tak nezaznamenal žádné výraznější komplikace ve vzájemném soužití.loading...