Neuvěřitelné! Nemocnému chlapci v Indii lékaři odstranili 232 zubů

Už od narození máme všichni averzi k zubní ordinaci. Přiznejme si, že k zubaři nikdo nechodíme rádi. Sedmnáctiletý Ashik Gavai, se doslova na lékařský zákrok těšil. Operace trvala celých 7 hodin a to nepočítám utrpení a bolesti, které si chlapec prožil před operací. V noci nemohl spát... absolutně nevěděl, proč má opuchlou tvář. V místní nemocnici si lékaři nevěděli rady. Jeho starostlivý otec ho převezl do nemocnice v Bombaji, kde ho objednal na stomatologii. Diagnóza zněla, Abnormální tvorba skloviny a zuboviny, kterou měl nečekaně na svědomí nezhoubný nádor. Výskyt této nemoci je velice ojedinělý. Lékaři tvrdili, že se doposud nesetkali s něčím podobným.

http://i.imgur.com/jbZWhe8.jpg
foto source: bbc.com

Stomatoložka Sunanda Palwankar prohásila, že dosavadním rekordem podobné operace, bylo odebráno maximálně 37 zubů. Zákrok však neprobíhal, tak jak lékaři očekávali. Lékaři museli otevřít spodní čelistní kost ze které potom odebrali drobné zoubky, které připomínali malé perly. Když je odstranili, lékaři objevili další šokující překvapení, ztvrdlou formaci, která připomínala více než méně mramorovou kost. Tvrdá pevná hmota se nedala vyříznout, lékaři museli použít staré dobré nástroje... dláto na sklovinu a kladívko. Vybrali poslední úlomky a chlapec měl operaci za sebou.

http://i.imgur.com/OQ20GOJ.jpg
foto source: bbc.com

Ashik má nyní v ústech 28 zbylých svých zubů. Operace proběhla bez větších problémů. Nyní musí chvilku jíst kašovité jídlo, než se mu čelist zahojí. Doufáme, že se brzy uzdraví a bude moci jíst jako každý z nás.


foto source: bbc.comloading...