Nové bezpečné kondomy od Ansell mají zabíjet virus HIV

Druhý největší výrobce kondomů na světě, Australská firma Ansell, se spojila s biotechnologickou firmou Starpharma a spolu vyvinuli kondom, který skutečně zabíjí HIV, herpes a další sexuálně přenosné viry.

Starpharma vyvinula antivirovou sloučeninu zvanou VivaGel, u které bylo prokázáno, inaktivaci 99,9% těchto infekcí. Ansell přijít s řadou kondomů, které obsahují právě tuto antivirovou sloučeninu jako povlak, který výrazně sníží pravděpodobnost přenosu mezi sexuálními partnery.

Generální ředitelka Starpharma Dr. Jackie Fairley prohlásila, že po certifikaci budou v Austrálii kondomy připraveny k prodeji během příštích měsíců.

Nyní probíhá testování poslední fáze, která je poměrně rychlá, je to pravděpodobně otázka několika týdnů než vyhlásíme ARTG. Prodej produktu by měl být zahájen velmi brzy, takže pravděpodobně během několika příštích měsíců.

Kondom Starpharma-Ansell nezaručuje úplnou a stoprocentní ochranu, ale technologie gelu, který obsahuje virus, jež účinně výrazně snižuje riziko infekce.

Nemáme zatím žádné plány ohledně prodeje samotného gelu VivaGel jako samostatný ochranný přípravek, ale tuto možnost jsme do budoucnosti nevyloučili.

V USA, VivaGel prochází testováním pro léčbu bakteriální vaginóza. Zatím vědci zjistili, že gel nefunguje úspěšně, když byl podán jako alternativa k antibiotikům.

loading...