Open source programy doporučují i profesionálové

Proč nelegální cestou získávat placené programy, když vám to stejné poskytnou free alternativy? Mnozí lidé už to pochopili a postup začínají razit první odvážlivé firmy. Jednou z nich je brněnská IT Done s.r.o.

Specializací IT Done jsou servery, jejich instalace a konfigurace. Poskytují skládané servery na míru od společnosti SuperMicro a profesionální značkové servery Dell se zárukou Next Business Day (oprava u zákazníka do 4h).

Ohledně serverů nabízí například ještě monitoring pomocí systému nagios. Monitorovací systém každých pět minut kontroluje, zda jsou funkční vaše služby (http, ftp, smtp, imap, ssh, …), a pokud ne, okamžitě informuje technika. Spravují jak serverové systémy od firmy Microsoft, tak Linux.

Kromě individuální konfigurace a instalace serverů Brno poskytují rovnou přednastavené poštovní servery pro firmy různých velikostí a virtualizaci pomocí softwaru od firmy VMware.

Neplaťte za software

IT Done je jednou z mála firem, které razí myšlenku, že je zbytečné platit za software. Mají pravdu, protože téměř každý nástroj má v dnešní době svou neplacenou alternativu. Avšak firmy jsou ve většině případů šťastnější, když vám za velké peníze vnutí placenou verzi. Zaměstnanci IT Done jsou schopni vymyslet na Open Source řešení třeba systém zálohování.

Tým firmy IT Done má na starost kompletní IT poradenství v Brně. Žádná firma se v dnešní době neobejde bez informačních technologií a zaměstnávat vlastního ajťáka je pro menší firmy finančně nevýhodné. Je lepší si vždy na konkrétní úkony pozvat firmu.

Možností je sice oslovit počítačově gramotného kamaráda, ale většinou to pak stejně jednou dojde do bodu, kdy něco nefunguje a je třeba zavolat profesionála. Nastavit firemní síť, nebo vyřešit zálohování důležitých dokumentů – třeba to jsou úkony, které je lepší nechat na odbornících. S IT Done je možné se domluvit i na pravidelných návštěvách za účelem řešení běžných provozních problémů.loading...